ДЕЈТОНСКИ споразум је један од најважнијих докумената међународног права након Другог светског рата - рекао је председавајући Председништва БиХ Милорад Додик обраћајући се Савету безбједности УН.

Ivan

26.11.2020. 01:12

Bilo bi pravedno da i Hrvatska dobije jedan deo teritorije tj. entitet na kojem živi većinski Hrvatski narod. Mi u Srbiji mislimo da je to jedino pravo rešenje ali ne i da neko jedan narod postavlja iznad druga dva koja u toj zajednici naroda živi. Drugo niko nema pravo da tri naroda prisiljava da žive zajedno u nekoj kvazi državnoj tvorevini ako oni to ne žele, pa zvala se ona i BiH. Bih mora da pretrpi promene tako što će Republika Srpska pripasti Srbima, teritoriju gde žive Hrvati Hrvatima i deo gde žive Bošnjaci Bošnjaci a. Tek onda kad se pristupi rastavljanju može da dodje do sastavljanja tj. do toga da svaki nezavisni entitet može po svojoj volji da saradjuje sa druga dva entiteta i kroz ekonomiju i kulturnu saradnju podignu nivo komunikacije do nivoa do kojeg oni sami žele da saradjuje. Jedino će takva saradnja biti jedino ispravna saradnja u kojoj će svaki entitet tj. država za sebe da gradi svoju ekonomiju i podiže stepen svoje svesti, saradnje i suživota sa drugim državama oko sebe . BiH je bila tvorevina koju su decenijama gradili podjednako sva tri naroda i pravedno je da svaka od ova tri naroda dobije svoj deo koji joj po pravu i pravdi pripada.

buki

28.11.2020. 20:10

@Ivan - Mislim da su Hrvati potpuno nezasluženo dobili onoliku Hrvatsku i da im nikako ne bi trebalo dati još. Osim toga, nijedan Hrvat nije proteran iz bilo koje bivše republike i zaista nema potrebe da se Hrvatska proteže do poslednjeg Hrvata. Srba je samo iz Hrvatske i BiH proterano preko milion, sa kosova 250.000 i nisu dozvolili ni da ostanu da žive na svojim ognjištima, a kamo li da se srpski narod izjasni gde želi da pripadne. I pored toliko proteranih i ubijenih Srba, opet ih je u bivšim republikama ostalo da živi (kako, to samo oni znaju) veliki broj, pa bi mogao i neki Hrvat živeti van granica Hrvatske.