ДОДИК ПОКРЕНУО ПОСТУПАК: За заштиту виталног ентитетског интереса

СРПСКИ члан Председништва БиХ Милорад Додик упутио је данас у Народну скупштину Републике Српске изјаве друга два члана Председништва због којих је покренуо поступак заштите виталног ентитетског интереса, саопштено је из кабинета српског члана Председништва БиХ.

ДОДИК ПОКРЕНУО ПОСТУПАК: За заштиту виталног ентитетског интереса

Милорад Додик

Разлог да затражи заштиту виталног ентитетског интереса Додик је покренуо због одлуке да се одобри закључивање Меморандума о сарадњи између Министарства безбедности у Савету министара и Министарства унутрашње безбедности САД о сарадњи у вези са употребом путничких информација.

Такође разлог је и Одлука о одобравању закључивања Споразума о учешћу БиХ у програму за међународно оцењивање ученика (ПИСА) у 2021. години.

У саопштењу се наводи да је захтев покренут и због изјаве о проглашењу Одлуке о одобравању закључивања Уговора о приступању БиХ Међународном истраживању развоја читалачке писмености ПИРЛС у 2021. години.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (4)

Фондација Меридиан обрадовала 100 деце са Косова и Метохије на Ф4 Меридианбет КЛС