КАД КОРОНА ПОРЕМЕТИ МАРШУТУ: Драгиша Ђуричић је превалио пешке 230 километара, полиција мислила да је мигрант, али он није одустао од циља

З. РАЈИЋ

16. 07. 2020. у 11:15

ОД Бачке до Републике Српске препешачио је ових дана Драгиша Ђуричић Гиша из Црвенке, који је на путу "стекао" бројне жуљеве, али и незаборавно искуство, после којег му, како каже, више ништа не смета, и смешно му је на шта се људи све жале.

КАД КОРОНА ПОРЕМЕТИ МАРШУТУ: Драгиша Ђуричић је превалио пешке 230 километара, полиција мислила да је мигрант, али он није одустао од циља

Фото Приватна архива

Гиша је кренуо из Црвенке до Фоче да тамо посети свог рођака Ђорђа Ђуричића. Предвидео је да за шест дана превали 350 километара, али како се бог смеје свим нашим плановима, препешачио је за четири дана 230 километара, јер му се на путу испречила корона, због које је изгубио очекивани смештај и морао да промени маршруту.


- Већ првог дана сам се прерачунао, јер се испоставило да од Црвенке до Бегеча, где је требало да се пребацим преко Дунава, има 68, а не 61 км, па сам закаснио на последњу скелу, а у помоћ ми је глисером прискочио друг Немања Бокић. После 40. километра добио сам прве жуљеве, који су се касније множили као печурке после кише, али сам, срећом, имао саветника за стопала - медицинског педикира, као и тета (theta) практичара, који ми је помогао да све невоље отклоним позитивним мислима - прича Гиша.

ГОСТ Пешачио до рођака у Фочи/Фото Приватна архива

 


Мучила га је и жеђ, јер је током целог пута наишао само на две јавне чесме и један стари бунар. Пролазио је кроз насеља у којима нема продавнице, нити клупа или хлада за одмор. По неколико сати је био без воде, а за то време није срео ниједног човека. После Зворника, где су примали динаре, морао је да купује за евре и доларе, али нису имали да му врате кусур.


- Док сам пешачио, приметио сам да готово сви возачи телефонирају, а нико од људи које сам сретао није ми рекао "добар дан", осим двоје деце у Прњавору - описује Ђуричић.


Погранична полиција га је у Бањи Ковиљачи зауставила мислећи да је мигрант. После тога је купио качкет са заставом Србије да више не би упадао у такву неприлику.

ШЕТЊА ЛАЛИНСКИ СПОРТ


ДРАГИША Ђуричић, радник црвеначког Дома културе и књижевник, већ пет година пасионирано пешачи.


- Пешачење је лалински спорт. За разлику од трчања, кад шеташ видиш и птицу и цвет - каже Драгиша.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину