ТУЖИЛАШТВО БиХ ТРАЖИ ПРИТВОР ЗА 18 УХАПШЕНИХ У АКЦИЈИ „БЛЕК ТАЈ 2“: Предложено одређивање једномесечног притвора

Срђан Мишљеновић

25. 04. 2024. у 05:00

НАКОН испитивања осумњичених, тужилац из Посебног одељења за организовани криминал, привредни криминал и корупцију, према Суду БиХ упутио је предлог за одређивање једномесечног притвора за 18 осумњичених особа, као и мера забране за пет осумњичених особа ухапшених у акцији "Блек тај 2", а због сарадње са нарко-картелом "Тито".

ТУЖИЛАШТВО БиХ ТРАЖИ ПРИТВОР ЗА 18 УХАПШЕНИХ У АКЦИЈИ „БЛЕК ТАЈ 2“: Предложено одређивање једномесечног притвора

ФОТО: Аваз

- Наведене мере су највећим делом предложене како би се спречило ометање истраге, прикривање доказа и утицаја на сведоке, и омогућио несметан рад Тужилаштва са полицијским агенцијама, као и партнерским институцијама из иностранства - саопштило је Тужилаштво БиХ.

Подсетимо, у акцији су ухапшене укупно 23 особе, а међу њима су и високи званичници Федералне управе полиције(ФУП) и то в. д. директора ФУП Вахидин Муњић и шеф специјалне полиције Мустафа Селмановић.

Незванично, тужилаштво је затражило њихово притварање, али и за неколико специјалаца ФУП који су у Сарајеву пре осам година чували Едина Гачанина Тита, који је био начелу нарко-картела "Тито".

То су специјалци Емир Друшкић, Адин Ћатић, Сенад Кадић, Ибро Миладин и Дражен Чобовић. Притвор се тражи и за сарајевског бизнисмена Гордана Мемију.

Картел

У ОКВИРУ предмета "Блек тај 2" прикупљени су докази из криптованих апликација, а у тим активностима међународну подршку су пружиле агенције ФБИ, ДЕА и Европол, који је саопштио да се ради о наставку борбе против "суперкартела" који је контролисао европску трговину кокаином, а на чијем је челу био Един Гачанин.

У оквиру ове акције, СИПА је у комерцијалним банкама привремено обуставила трансакције за осам правних и осам физичких лица и укупном износу од око 660.000 КМ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

УЧЕСНИЦИ Минхенске безбедносне конференције слушали су говор потпредседника САД Џеј-Ди Венса готово без аплауза, показује снимак преноса његовог наступа на сајту Беле куће.

14. 02. 2025. у 17:34

Коментари (0)

ХАОС! ИЗЛИО СЕ БЕС МНОГИХ ТЕНИСЕРА! Срамно кажњавање Синера који је признао допинг изазвало општи шок - и реакцију!