СЕДНИЦА СО ГАЦКО: Скупштинска већина и даље нестабилна

ИАКО су се на дневеном реду Скупштине општине Гацко требали наћи извештаји о раду начелника Огњена Милинковића и извршењу буџета на затхтев првог човека општине о томе се није разматрало.

СЕДНИЦА СО ГАЦКО:  Скупштинска већина  и даље нестабилна

Д. Цураћ

Како тврде у опозицији, поново је на делу неслагање унутара скупштинске већине, која кажу не функционише већ дуже времене у тој локалној заједници.

- О ове две тачке није се расправљало само зато што начелник нема подршку скупштинске већине за извјештај о своме раду за прошлу годину и извјештају о извршењу буџета - рекао је одборник ПДП-а Радојица Антуновић.

Слично мисле и у СДС-у, у којем наводе да сви договори унутар странака које чине већину падају у воду пред почетак седнице.

На другој страни, начелник општине као и одборници већине тврде супротно. Тачке су повучене са дневног реда и враћене на дораду.

Нацрт буџета

СКУПШТИНСКА већина на овој седници усвојила је Нацрт буџета за 2024. годину, а планирано је да се у општинску касу наредне године слије 13,8 милиона марака. Сем тога усвојен је и предлог одлуке о прихватању кредитног задужења од миллион и 500 хиљада марака.

- Ту увек има мало и политичке приче, а то је право и мишљење опозиције. Скупштинска већина је стабилна и договор кућу гради - истакао је први човек ове херцеговачке општине.

Одборници скупштинске такође не виде ништа спорно што су две тачке повучене.

- Пре седница смо имали колегијум скупштинске већине где смо одлучили да допунимо те две тачке. Оне ће се наћи на следећој седници - рекао је одборник СНСД-а Петар Марковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?! Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: Пет година млађа