ДОДИК: Кина велики пријатељ Српске - не тражи ништа, а помаже Балкану
ЗАХВАЛИВШИ на новој донацији, председник Српске је нагласио да западни партнери покушавају да онемогуће сарадњу с Кином.
Фото: В. Трипић
На примопредаји кинеске донације Републици Српској за борбу против пандемије афричке свињске куге председник РС Милорад Додик оценио је да је Кина велики пријатељ Републике Српске и да ништа не тражи, а доприноси обнављању укупних односа на Балкану.
- Мало је рећи да је Кина велики пријатељ Републике Српске. Кина не тражи никакво наметање, а доприноси рехабилитацији укупних односа на Балкану, па и у БиХ - истакао је Додик на царинском терминалу у Градишци, где је помоћ стигла.
Захваливши Кини и њеном народу на новој донацији, Додик је нагласио да западни партнери покушавају да онемогуће сарадњу с Кином.
- Западни партнери покушавају да онемогуће нашу сарадњу причајући о малигном утицају Кине. А тај малигни утицај долази из САД, Велике Британије и лажних високих представника. Не смемо заборавити да је Кина помогла Српској и у борби против вируса корона - поручио је Додик.
Поред председника Српске, примопредаји у Градишци присуствовао је и амбасадор Кине у БиХ Ђи Пин.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО:
ЧЕСТИТКА ДОДИКА: Новостима се верује, лист свих генерација
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)