ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ У БИЈЕЉИНИ: Град даје 30 одсто за боље грејање

У Бијељини је данас одржан је информативни састанак на ком су сви заинтересовани суграђани могли добију одговоре на питања и отклоне нејасноће и недоумице с јавним позивом за суфинансирање мера побољшања енергетске ефикасности у стамбеном сектору града Бијељина у вези.

ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ У БИЈЕЉИНИ: Град даје 30 одсто за боље грејање

Фото:В.Митрић

Састанак је био подељен у два дела од којих се први односио на услове за представнике заједница етажних власника, док су се информације у другом делу пружале власницима кућа.

-Ради се о пилот програму који се реализује заједно са Развојним програмом Уједињених нација, а који је усмерен, пре свега, на смањење загађења угљен-диоксидом. Овакве јавне позиве планирамо понављати и у наредним годинама како бисмо континуирано радили на смањењу загађења – рекао је Радослав Остојић, саветник градоначелника Бијељине.

Бројни суграђани одазвали су се овом састанку, због чега се може закључити да ће постојати и велики број пријава на овај јавни позив.

- Износ којим ове године располажемо је 110.000 КМ за заједнице етажних власника и 70.000 КМ за куће. Финансијски оквири за овај јавни позив су такви да град даје до 30 одсто  средстава за замену постојећег система грејања, системом вода-вода, а максимално до 18.000КМ за ЗЕВ-ове и до 6.000КМ за куће. Уколико број пријава које испуне услове позива премаши расположиви буџет, град ће уложити максималне напоре да изнађе додатна средства за ову сврху, попут средстава Развојног програма УН-а и других међународних донатора -  појаснио је Остојић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (0)

Фондација Меридиан уручила вредну донацију Клубу кошаркаша у колицима Црвена звезда Сингидунум (ВИДЕО)