ДОДИК ЗАПРЕТИО: Република Српска ће прогласити самосталност уколико Шмит наметне закон о имовини (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик најавио је данас да ће Српска прогласити самосталност, уколико такозвани високи представник у БиХ Кристијан Шмит наметне закон о имовини.
Фото: В. Трипић
- Ако се то деси, у Народној скупштини Републике Српске донећемо одлуку о самосталности Републике Српске - рекао је Додик у Прњавору.
Он је одговорио на питање новинара да прокоментарише информацију да Шмит припрема закон о имовини и како ће Република Српска реаговати у случају да такав закон буде наметнут.
Додик је раније изјавио да сматра да је питање имовине решено Дејтонским споразумом и да непокретна имовина припада ентитетима, а не држави БиХ и одбио могућност да парламент БиХ усвоји закон о државној имовини.
БОНУС ВИДЕО: ЧЕСТИТКА ДОДИКА - Новостима се верује, лист свих генерација
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)