ДА БАР НА СЕДАМ ДАНА БУДУ БЕЗБРИЖНИ: Источна Илиџа ће у јуну угостити 47 деце са Космета
ГРАЂАНИ Источне Илиџе ће крајем јуна угостити 47 деце са Косова и Метохије, те ће на тај начин, први пут, учествовати у пројекту "Спојимо децу Космета и Српске".
![ДА БАР НА СЕДАМ ДАНА БУДУ БЕЗБРИЖНИ: Источна Илиџа ће у јуну угостити 47 деце са Космета ДА БАР НА СЕДАМ ДАНА БУДУ БЕЗБРИЖНИ: Источна Илиџа ће у јуну угостити 47 деце са Космета](/data/images/2023-03-20/331553_deca-sa-kosova-u-poseti-staroj-pravoslavnoj-crkvi-na-bascarsiji_fmob.jpg)
Приватна архива
Председник бањалучког Одбора за помоћ Србима на КиМ Арлов и начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић одржали су састанак на којем је речено да у ће у Источну Илиџу доћи деца из гњиланског краја из српске општине Витина и великог српског села Шилово.
Арлов је навео да ће још 700 деце са Космета доћи у 19 локалних заједница Републике Српске - у источни и југоисточни део Српске доћи ће 25. јуна, а враћају се 2. јула, а у северозападни део Српске долазак је 24. јуна, а повратак је 1. јула.
Ове године ће Источна Илиџа, Соколац и Источно Ново Сарајево бити домаћини за око 150 деце са Косова и Метохије.
Арлов је изразио задовољство што су се ове године у пројекат укључили Источна Илиџа, Невесиње, Власеница и КУД "Јоцо Савић" из Брчког.
Божовић је захвалио свим родитељима на подручју општине Источна Илиџа који су исказали жељу да прихвате децу са Косова и Метохије.
ЖИВОТ У ТЕШКИМ УСЛОВИМА
"СПОЈИМО децу КиМ и Српске" је велики пројекат који траје већ 11 година и до сада је њиме обухваћено око 6.000 српске деце са Косова и Метохије, навео је Арлов и додао да је до сада 37 локалних заједница Српске понудило своје домове деци са Космета.
Он је напоменуо да деца на Косову и Метохији живе у тешким условима и неизвесности и на овај начин им се жели помоћи.
Он је рекао да су ранијих година деца са Косова и Метохије долазила у Источну Илиџу, али да као локална заједница нису били укључени у овај пројекат.
- Ове године ћемо угостити 47 дечака и девојчица са КиМ, који ће доћи са својим наставницима. Они ће овде провести седам дана и потрудићемо се да их проведу незаборавно и да створе дугогодишња пријатељства - истакао је Божовић.
Он је изразио наду да ће овај пројекат трајати, као и да ће деца из Источне Илиџе отићи у узвратну посету и обићи све светиње на Косову и Метохији.
![ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести](/data/images/2025-02-06/570217_tan2025-01-3022192661-1_kf.jpg?time=1738845987)
"ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ" Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да су Америчка агенција за међународни развој (УСАИД) и друге агенције украле милијарде долара како би се правиле лажне афирмативне вести о Демократској партији.
06. 02. 2025. у 13:39
![РАЗБИЈЕНИ СВИ МИТОВИ О НАРОДНИМ ВЕРОВАЊИМА КОД СРБА: За ова народна веровања сигурно нисте знали РАЗБИЈЕНИ СВИ МИТОВИ О НАРОДНИМ ВЕРОВАЊИМА КОД СРБА: За ова народна веровања сигурно нисте знали](/data/images/2025-02-06/570373_1_kf.jpg?time=1738855983)
РАЗБИЈЕНИ СВИ МИТОВИ О НАРОДНИМ ВЕРОВАЊИМА КОД СРБА: За ова народна веровања сигурно нисте знали
РАЗБИЈЕНИ СВИ МИТОВИ О НАРОДНИМ ВЕРОВАЊИМА КОД СРБА: За ова народна веровања сигурно нисте знали
06. 02. 2025. у 16:32
![ВРЕЛИ КАДРОВИ: Аница и Лаза - Малдиви, базен и осмеси (ФОТО) ВРЕЛИ КАДРОВИ: Аница и Лаза - Малдиви, базен и осмеси (ФОТО)](/data/images/2025-02-06/570479_117556-lazar-ristovski-i-anica-lazic-foto-instagram-anicalazicofficial-ig_kf.jpg?time=1738877292)
ВРЕЛИ КАДРОВИ: Аница и Лаза - Малдиви, базен и осмеси (ФОТО)
ПАР ужива на егзотичној дестинацији.
06. 02. 2025. у 22:28
Коментари (0)