БИЉАНУ ТРАЖЕ ВИШЕ ОД ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ: Поражавајући подаци МУП, из године у годину све више несталих особа широм Републике Српске

Н. Бунић

29. 10. 2022. у 07:44

МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Српске тренутно трага а 118 особа, а међу пријавама нестанака има и оних које су старе деценијама - појединима нема трага ни гласа и дуже од 30 година.

БИЉАНУ ТРАЖЕ ВИШЕ ОД ТРИ ДЕЦЕНИЈЕ: Поражавајући подаци МУП, из године у годину све више несталих особа широм Републике Српске

Биљана Јовић/Бојан Копрена/Драгољуб Максимовић, Фото МУП РС

Полицијским станицама у Српској у првих шест месеци ове године пријављен је 51 нестанак. Од тог броја пронађено је 46, од којих живих 27 особа. Подаци за претходне године показују да је несталих све више.

- На територији Српске током 2020. године, пријављен је нестанак 74 лица и сви су пронађени, а од тога 52 су живи нађени. У току 2021. пријављен је нестанак 94 лица, пронађено је 85 лица и од тога је 56 било живо - навели су у МУП-у.

Ступци црне хронике у медијима пуни су вести о несталим особама. Ове године често смо читали информације и расписаним потрагама за старијим и средњовечним особама, а које су нажалост завршене откривањем смртних случајева. Један од њих је и Драган Љубичић (48) из Добоја, чији је нестанак пријављен 5. октобра, а тело је пронађено у реци Спречи неколико дана касније.

Претходног лета расписана је и потрага за Бранком Бабић (63) из Теслића, која је последњи пут виђен испред зграде у којој станује. Нема трага ни Жарку Пећићу (79) из Дервенте, који је задњи пут виђен у лову крајем маја у једном дервентском селу. У већини тих пријава, нестали се описују као дезоријентисани или дементни.

МУП РС евиденцију несталих лица води од 1996, чији подаци се могу прегледати на њиховој интернет страници. Према тој бази података, неславни рекорд по дужини потраге држи случај Биљане Јовић из Бањалуке, за којом се трага од 1991. године. Биљана би данас имала 54 године, у време нестанка била је девојка.

На списку МУП-а је и неколико потрага пријављених 1996. године. То су случајеви Гојка Марчете, Петра Кнежевића из Бањалуке, као и Гаврила Томића из Угљевика...

Међу пријавама нестанака има и деце, који су у време нестанка били малишани, а данас би били младе особе. Ален Буква из Вишеграда нестао на подручју Међеђе 2012, а у време нестанка имао је само три године. Међу њима је Драгољуб Мисимовић који је задњи пут виђен у Градишци 2016. док је имао 17 година.

Међу најстаријима на листи несталих је Васкрсије Јовић из Добоја, који би данас имао 99 година, а коме се губи траг 2001. године. Ту је и Јока Милановић из Бијељине, која би данас имала 98 година а чији нестанак је пријављен 2005. године...

СЛУЧАЈ КОЈИ ЈЕ ПОТРЕСАО РЕГИОН

СЛУЧАЈ нестанка Бојана Копрене из Бањалуке потресао је регион. Овај младић нестао је у јулу 2014. Задњи пут је виђен у кафани у Колима код Бањалуке. Од тада му се губи сваки траг.

Иако је ОЈТ у децембру 2017. отворило истрагу о његовом убиству, тело ни након дуге потраге није пронађено. за његову смрт били су осумњичени браћа Бошко и Богдан Диљевић, међутим они су ослобођени кривице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ДОКТОР КОШАРКЕ, НИКОЛА ЈОКИЋ: Србину нико раван у једном важном статистичком параметру