МИЛИОН ЉУДИ ПОДИГЛО ЈЕ НОВИ ТОРАЊ: Новинар Милош Бато Милатовић о рушењу авалског ТВ предајника и изградњи новог
24. 03. 2025. у 17:59
КАДА су НАТО бомбе 29. априла 1999. године срушиле Авалски торањ, Београд је изгубио један од својих најпрепознатљивијих симбола. Те вечери, у 22.40, телевизијске екране "завејао" је "снег", радио-станице су утихнуле, а многи грађани су тек следећег јутра схватили да више нема светионика престонице.
Повезане вести

БОМБАМА НА СРБИЈУ ЗАРАД СПАСАВАЊА БУДУЋНОСТИ НАТО: Војна коалиција 19 земаља, пре 26 година, извела оружани напад на нашу земљу у
СИРЕНЕ су се огласиле, а Прокупље, Краљево, Београд, Нови Сад, Приштина, Сомбор, Панчево и многи други градови наше земље задрхтали под ударима бомби.
23. 03. 2025. у 06:15

РЕЗЕРВИСТИ СУ ХЕРОЈИ БЕОГРАДА: Аврам Израел, некадашњи начелник Центра за обавештавање и информисање
"ПАЖЊА, пажња, ваздушна опасност за Београд! Београђани пођите одмах пут својих склоништа и заклона. Отворите прозоре, спустите ролетне, искључите електричну енергију, затворите плин и са собом понесите припремљене ствари. Ако сте у возилу паркирајте га са стране и пођите у најближе склониште. Ваздушна опасност за Београд, молимо да следите инструкције и упутства која ћем одавати из градског Центра за обавештавање. Готово".
24. 03. 2025. у 19:00

ОПТУЖНИЦА ИСПИСАНА ДЕЧЈОМ КРВЉУ: Бомбе током НАТО агресије убиле 89 деце, најмлађа жртва беба од 11 месеци
ДЕЦА су одувек била најневиније жртве ратова, а током НАТО бомбардовања постала су неугасиви пламен туге и симбол страдања. Зато је најтежа и најстрашнија оптужница против лидера западних земаља и НАТО снага исписана њиховом крвљу и ранама.
23. 03. 2025. у 07:00
Најновије из рубрике

ЕТНО-ТРАГ БАЛКАНА У УНЕСКУ: Наступ бањалучке групе "Траг" у Паризу
"Ајде Јано коло да играмо", "Ај мене мајка једну има" и друге бисере из ђердана музичког наслеђа Балкана изводила је бањалучка етно-група "Траг" у седишту Организације Уједињених нација за науку, образовање и културу у Паризу.
30. 03. 2025. у 22:55

ТОЧКОВИ ГА ГАЗЕ 173 ГОДИНЕ: Камени мост у Вршцу, који и даље служи за друмски превоз, сматра се најстаријим у Србији
ЗА мали камени мост са полукружним сводом, који прелази преко потока Месић на углу улица Патријарха Рајачића и Краљевића Марка у Вршцу, кажу да је најстарији мост у Србији који се и даље свакодневно користи за друмски саобраћај. Поједини извори тврде да он датира још из 18. века, док постоје и они који сматрају да је саграђен тек 1852, те да има „свега“ 173 године. Али, чак и у том случају, ова титула му се, према нашим истраживањима, не може оспорити.
30. 03. 2025. у 22:54

У ХАТУШИ, ПРЕСТОНИЦИ ПРВОГ ЦАРСТВА У ЉУДСКОЈ ИСТОРИЈИ: Човечанству проследили митове, законе и божанства
ЈАТО донедавно љутитих гусака, корумпираних и орасположених комадићима топле анадолијске погаче допратило ме је до капије једног од најзначајнијих споменика баштине човечанства под заштитом Унеска, остатака Хатуше, престонице првог царства у људској историји. Њега су створили Хетити, први индоевропски народ који је у Малу Азију стигао са Балкана, како сматра већина научника.
30. 03. 2025. у 08:39

ОДШТАМПАЛИ ЖЕЛЕЗНИЧКУ СТАНИЦУ: Отварање заказано за јул (ФОТО/ВИДЕО)
ПРВА 3Д штампана зграда железничке станице на свету постављена је у Јапану, у граду Арида, где је компанија „Серендикс“ за седам дана одштампала армиранобетонске делове за станицу „Хацушима“.
29. 03. 2025. у 00:45

ЖИВОТОМ ПОБЕДИЛА "ОЛУЈУ": Валентина Берић се после избеглиштва вратила у Ђеврске код Книна, а све муке и недаће сабрала у књизи
СВЕ муке и надаће у досадашњем животу, ретко протканом лепим успоменама, Валентина Берић (40), из Ђеврсака код Книна, сабрала је у првој објављеној књизи "И тишине говоре". На нешто мање од 150 страна "првенца", каже - стало је све: од срећног и безбрижног детињства, преко избегличке колоне на трактору, августа 1995. у злогласној "Олуји", када је са мајком, три сестре и баком морала да бежи, живота и школовања у Србији, до повратка у родни крај, где је рођена и где су јој корени дубоко усађени. И где ће, вели, и остати.
28. 03. 2025. у 07:00
Коментари (0)