КРАТКО ПАМТИМО И НИШТА НЕ НАУЧИМО: Еди Саша Ђорђевић (55) из Смедерева, официр је полиције, а уз то романописац, музичар, глумац...
СМЕДЕРЕВАЦ Саша Еди Ђорђевић (55) човек је који је у себи пронашао више животних улога, по некима неспојивих. Он је књижевник, рок музичар, глумац, официр полиције. Човек од стотину вештина, и у свакој готово једнако добар.

FOTO: Privatna arhiva
Еди, како га Смедеревци знају, пензионисан је после више од тридесет година активне службе у МУП-у Републике Србије као потпуковник полиције. Своју полицијску каријеру надоградио је књижевношћу, и објавио приповетке "Лептир" и "Голубица" и шест романа - "Јаничар", "Устаник" и "Четник" који заједно чине "Трилогију о слободи", потом су стигли "Доктор", "Уметник" и последњи роман под називом "Усташа".
- "Усташа" је објављен 10. априла ове године, симболично на дан када је 1941. основана злочиначка Независна Држава Хрватска, али и када је 1957. године, у Аргентини, српски родољуб и осветник, Благоје Јововић, извршио атентат на њеног одбеглог поглавника, Анту Павелића - каже Еди, наводећи да је ово суров историјски роман о судбини измаштаних ликова, смештен у стварне оквире у Другом светском рату на подручју Крајине, Лике и Северне Далмације.
- Неке ствари нам се понављају јер кратко памтимо, лако праштамо, наивно поверујемо и ништа не научимо - објашњава Еди.
Пише сценарио за играну серију
НЕДАВНО сам од Општине Пљевља добио поверење да напишем сценарио за играну серију "Свитање", по мотивима истоименог романа Милке Бајић Подерегин. Реч је о слици живота пљеваљске породице с краја 19. и почетком 20. века, у граду на тромеђи Аустроугарске, Турске и Србије - најављује Еди Саша Ђорђевић.
Његова љубав одувек је музика, и то она најтврђег звука. Он пева, пише текстове и музику, и тако деценијама, упоредо са свим другим пословима свог живота.
- Наступам са својим хеви-метал бендом "Патриас", а од пре неколико месеци свирам бас и у експерименталном инструменталном бенду "Џибер", што је скраћеница од џез и блуз етно-рок - истиче свестрани Смедеревац.
Богато искуство у послу полицајца донело му је бројне каскадерске и епизодне улоге у филмовима и серијама, попут "У клинчу" и "Ургентни центар". Саша је глумио и бившег украјинског председника Виктора Јануковича у америчком филму My son Hunter који говори о нелегалним активностима породице председника Сједињених Америчких Држава Џоа Бајдена. Последња улога је у домаћем филму "Звечарке".
Од свих улога које му је живот доделио најпоноснији је, каже, на то што је отац једне Саре.

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!
РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.
12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре
ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.
12. 03. 2025. у 16:03

ТРАМПОВ УНУК ИМА СРПСКО ИМЕ: Носили га наши славни витезови и владари - има јаку симболику у породици председника САД
ДОНАЛД Трамп Млађи, син америчког председника, посетио је Београд ради састанка са председником Србије Александром Вучићем.
12. 03. 2025. у 10:36 >> 10:37
Коментари (0)