КРОМПИР СА ГРАШКОМ У КРЕМАСТОМ СОСУ: Направите ручак који ће цела породица да обожава
Кромпир са грашком је традиционална комбинација која се налази на трпезама широм света, због своје једноставности, препознатљивог укуса и нутритивне вредности. Реч је о укусном јелу, које пружа одличан извор енергије, влакана и витамина.
Foto: Shutterstock
Састојци:
- Кромпир 500 г
- Грашак 200 г
- Црни лук 1 средњи
- Бели лук 2 чена
- Павлака за кување 200 мл
- Брашно 1 кашика
- Маслац или уље 2 кашике
- Со 1 кашичица
- Бибер 1/2 кашичице
- Мускатни орах 1/2 кашичице
- Сецкани першун 1 кашика (за декорацију)
Припрема:
У великом лонцу, скувајте кромпир у сланој води док не постане мекан, око 10-15 минута. Додајте грашак последњих 5 минута кувања. Процедите и оставите са стране. У тигању, загрејте маслац или уље на средње јакој ватри. Додајте ситно исецкан црни лук и пржите док не постане стакласт, око 5 минута. Додајте бели лук и пржите још 1 минут. Додајте брашно и мешајте док се не сједини са луком и белим луком, око 1 минут.
Постепено додајте павлаку за кување, непрестано мешајући како бисте избегли грудвице. Кувајте док се сос не згусне, око 3-5 минута. Додајте со, бибер и мускатни орашчић (ако користите). Додајте кувани кромпир и грашак у сос и пажљиво промешајте да се све сједини. Кувајте још 2-3 минута док се све добро не загреје. Послужите топло, посуто сецканим першуном.
(superrecepti)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗАПЕЧЕНЕ ЊОКЕ У БЕЛОМ СОСУ: Издашно, кремасто јело које ће обожавати цела породица
07. 03. 2025. у 11:00Јована Васић
ШНИЦЛЕ У ПИВСКОМ СОСУ: Месо меко као путер, укусно и сочно (ВИДЕО)
01. 03. 2025. у 09:00Јована Васић
РЕЦЕПТ ЗА САВРШЕН НЕДЕЉНИ РУЧАК: Спанаћ са млевеним месом
23. 02. 2025. у 09:00Joвана Васић
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)