РЕЦЕПТ КУВАРИЦЕ ИЗ ВРАЊА: Пилеће ролнице са преливом од ананаса
JOVANA Јанковић једна је од најмлађих и најпознатијих куварица из Врања, који свој посао ради са пуно љубави. Иако за њу кажу да је “краљица у спремању традиционалних јела”, она је са читаоцима Новости поделила свој јединствен рецепт, који обожавају гости ресторана у коме ради.
Фото : Ј.С.
За пилеће ролнице са преливом од ананаса потребни су следећи састојци:
- 200 грама пилећег филеа
- 70 г крављег сира,
- ораси,
- 3 суве шљиве
- Спанађ у брикетима
Прелив од ананаса:
- 50 грама маслаца,
- 100 грама ананаса (свежег или кандираног),
- 1 кашицица млевеног ђумбира,
- 2 кашичице карија,
- 100 милилитара сока од јабуке,
- 1 касицица меда
Припрема ролница:
Излупати пилећи филе (не много танко),затим преко целог филеа унутра распоредити спанаћ и затим ређати сир исечен на мање коцке, па суву шљиву у којој сте предходно ставили орах и тако унакрсно док не попуните до краја.
Фото : Ј.С.
Завити месо у ролницу и ставити да се пече или на скару или у пећницу 180 степени 20-30 минута.
Припрема прелива:
На тигањ ставити маслац да се топи са малчице маслиновог уља (да вам маслац не загори,ставимо мало маслиновог).Кад се отопи додати ђумбир и кари, лепо умечати да разбијете грудвице,затим додате сок од јабуке и мед(да добије на густини).Кад прокључа додати ананас исецкан на коцкице.Све то оставите да кључа док не крене да добија на густини и онда склањамо са ватре.
Ролнице сецемо на колутице и преливамо их направљеним сосом,с тим што ананас стављамо кроз средину
Служити уз гриловано проврће!
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)