НАЈГОРИ НАПАД НА ГАЗУ: Погинуло најмање 23 особе, срушене три зграде

НАЈМАЊЕ 23 особе погинуле су данас у израелским ваздушним ударима на Газу где су срушене три зграде, навели су лекари.

НАЈГОРИ НАПАД НА ГАЗУ: Погинуло најмање 23 особе, срушене три зграде

Фото: ЕПА

То је најтежи појединачни напад откако су пре недељу дана почели сукоби између Израела и милитантног Хамаса, преноси АП.

Министарство здравља у Гази саопштило је да је још 50 особа рањено у данашњим нападима.

Спасиоци су на лицу места и покушавају да извуку тела страдалих и преживелих из рушевина.

Претходно је израелска војска саопштила да је уништила дом лидера Хамаса у одвојеном удару.

Израел је протеклих дана појачао ударе како би нанео што веће губитке и штету Хамасу, док се појачавају напори да се постигне прекид ватре, наводи АП.

Савет безбедности УН састаће се касније данас како би размотрио ситуацију у Гази.

Више о сукобима у Израелу и Палестини читајте у нашем БЛОГУ УЖИВО.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ТОК КОЈИ НАС ПОВЕЗУЈЕ: Дунав као заједничко природно благо