МИНИСТАР ПРИМИО ДВЕ РАЗЛИЧИТЕ ВАКЦИНЕ: Прво "АстраЗенека" па "Модерна" - није у питању грешка

Ђорђе Марковић

04. 05. 2021. у 07:19

ФРАНЦУСКИ министар здравља Оливије Веран примио је другу дозу вакцине "модерна", док је "астразенеком" цепљен први пут.

МИНИСТАР ПРИМИО ДВЕ РАЗЛИЧИТЕ ВАКЦИНЕ: Прво АстраЗенека па Модерна - није у питању грешка

Министар Веран и премијер Кастекс

То је учињено због тога што Веран има 41 годину, а према накнадној одлуци француских здравствених власти "астразенека" може да се администрира само људима старијим од 55 година.

Када је министар здравља примао прву дозу, ово правило није било на снази.

Таква одлука је донета због веома ретких случајева атипичне тромбозе, који се јављају нарочито код млађих људи, после примљене британско-шведске вакцине.

На овај начин Веран је дао још један пример, примања две различите врсте вакцина. Најпре је личним примером, примајући прву дозу, хтео да позове Французе да се вакцинишу у  што већем броју.

Од 19. марта, људи узраста од 18 до 54 године у Француској који су већ примили "астразенеку", при ревакцинисању треба да приме "фајзер" или "модерну". То се односи на 533.000 особа. Међу њима су и многобројни здравствени радници, јер су они у тренутку примања прве дозе "астразенеке" имали приоритет.

Комбиновање вакцина против ковида још није довољно испитано.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

Коментари (0)

АТАМАН ПОТРДИО: Адетокумбо добио отказ