ДРАМАТИЧАН ПРЕОКРЕТ У БОРБИ СА КОРОНОМ: Дизниленд у Калифорнији отворен после 13 месеци

ЗАБАВНИ парк Дизниленд у Калифорнији поново је данас отворен за посетиоце, што је означило драматичан преокрет у држави која је пре само четири месеца била толико "затрпана" случајевима корона вируса да су се пацијенти лечили у теретанама и шаторима на отвореном, јавља АП.

ДРАМАТИЧАН ПРЕОКРЕТ У БОРБИ СА КОРОНОМ: Дизниленд у Калифорнији отворен после 13 месеци

Фото: Танјуг/АП

Како преноси агенција, посетиоци су вриштали од среће када је светски познати тематски парк откључао своја врата након што је 13 месеци био затворен. Многи су од претходне ноћи чекали испред да уђу.

За сада, дозвољен је улаз само посетиоцима који се налазе у тој држави, капацитет је ограничен, а поштују се мере о дистанцирању. Клупе су означене као „одређени трпезаријски простори“ где посетиоци могу да скину маске за лице да би јели.

Фото: Танјуг/АП

Ипак, поновно отварање означава велики помак у односу на децембар, када су калифорнијски бројеви случајева ковид-19 расли, а болнице широм државе остајале без кревета на одељењу за лечење.

Сада се та држава може похвалити најнижом стопом потврђених инфекција у земљи и великим бројем вакцинисаних.

Фото: Танјуг/АП

Тематски паркови били су међу последњима у Калифорнији којима је дозвољено да се отворе, а Универзал Студиос и други то су већ учинили.

Калифорнија тренутно омогућава становницима и потпуно вакцинисаним посетиоцима ван државе да посећују тематске паркове.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

РУСИ БАЛИСТИЧКИМ РАКЕТАМА САТРЛИ ОДЕСУ: Украјинци не знају где се налазе, ракете падају као киша