МОГУЋЕ ПРОТЕРИВАЊА РУСКИХ ДИПЛОМАТА ИЗ САД: Кремљ спреман и за најлошији сценарио

РУСИЈА је спремна и за најлошији сценарио у развоју односа са САД, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

МОГУЋЕ ПРОТЕРИВАЊА РУСКИХ ДИПЛОМАТА ИЗ САД: Кремљ спреман и за најлошији сценарио

Фото: АП Пхото/Павел Головкин

Он је објаснио да непредвидљивост Американаца као и њихова агресивна и непријатељска политика према Москви, обавезују Русе да буду спремни на све па и на најлошији сценарио.

Песков је ту изјаву дао после информације о могућем протеривању руских дипломата из Вашингтона и новим санкцијама.

Путинов портпарол је подсетио да је Русија спремна на побољшање односа са САД о чему је говорио и руски председник. Он је истакао да Русија није никоме представљала опасност али Москва не може да дозволи да јој било ко намеће интересе.

У четвртак је и министар спољних послова Русије Сергеј Лавров коментарисао односе са Вашингтоном и назвао је САД и њихове савезнике "непоузданим партнерима јер њихово расположење зависи од тога на коју су ногу устали".

Лавров је истакао да се Русија једино на себе може ослањати. Американци су најавили нове санкције и протеривање руских дипломата због тобожњег мешања у америчке изборе, као и због наводног напада руских хакера.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (1)

ОВО И ОНО НА ДОРЋОЛУ: Матија Бећковић на сцени театра хуманости Фондације Mozzart