ЗАПАД У СТРАХУ ОД ИСТОЧНЕ ОПАСНОСТИ: Москва и Пекинг су се нашли у истом пакету који се сматра претњом за НАТО
МАДА су највиши руски руководиоци на челу са председником Владимиром Путином више пута истицали да Русија не намерава да ратује против чланица НАТО, "хорском певању" о растућој опасности са Истока придружила се и Немачка.
Новост је што се сада као опасност наводи не само моћна Русија него и Кина.
Немачки лист "Велт ам зонтаг" објавио је текст у ком се каже да Министарство одбране Немачке сматра да Русија може бити "опасна" земљама НАТО јер тежи да "дестабилизује и ослаби" ову организацију, док је Кина опасност пошто жели да направи нови међународни поредак који би одговарао њиховим интересима.
ЕХО ИЗ ВАШИНГТОНА
Кад се зна шта о Кини и Русији говоре у Вашингтону и Бриселу, јасно је да Немци само понављају те ставове. Недавно је генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг опасност од Кине и Русије ставио у исти ред са тероризмом и сајбер-нападима.
Али то није све, јер страх од источне опасности немачко министарство одбране темељи и на расту војних потенцијала Русије и Кине. Немачки генерали оцењују да Русија прави високопрецизно хиперсонично оружје које је тешко оборити. Наводе се и добро познати подаци о броју атомских глава које има Русија - 6.375. Немцима смета и то што Русија модернизује своје подморнице и способна је да изведе и удар са мора. Код Немаца посебно изазива страх то што је садашња руска армија много мобилнија и обученија. У документу на који се позива недељник "Велт" пише да 840.000 руских војника могу брзо да се пребацују и да за кратко време стекну предност.
Што се тиче слабости руске армије, истиче се недовољни број ударних беспилотних летелица и да је на мору слабија од земаља НАТО.
Кинези плаше водеће западне земље због све већег "глобалног утицаја". Пекинг све више продаје оружја и све више инвестира. Подсећа се да Кина има око два милиона војника и 6.850 тенкова, као и 1.600 војних авиона. Осим тога истиче се да Кинези имају највећи атомски потенцијал и стално га шире. Направили су и хиперсоничне ракете, имају велики број беспилотних летелица.
Као слабост Кине у овој анализи се истиче да су кинески официри слабије припремљени и да је слаба координација кинеске морнарице и авијације.
У Москви се не узбуђују на оваква писанија на Западу. Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров објаснио је да су овакве оптужбе заправо оправдање за повећање војних трошкова и хомогенизацију западних земаља против Русије и Кине. А из свега тога Американци покушавају да извуку и економску корист, јер плашећи Европљане од Русије и Кине, форсирају своје економске пројекте и скупо оружје.
"СРАМ ТЕ БИЛО, ОАФЕ ШИЦЕ" Маск жестоко одговорио Шолцу због онога што је рекао у Давосу
АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск поручио је немачком канцелару Олафу Шолцу да треба да га буде срамота назвавши га "Оафом Шицом".
22. 01. 2025. у 08:22
"НЕМА ВИШЕ МИРА" Немачки генерал дао алармантну изјаву о рату са Русијом
ВИШЕ нема мира између Русије и Немачке, рекао је генерал Бундесвера Андре Бодеман у интервјуу за БР24, преноси РИА Новости.
20. 01. 2025. у 12:50
КО ЋЕ ЗАМЕНИТИ ЖИКУ ЈАКШИЋА? "Ја најбоље знам шта желим од тога"
"СИГУРАН сам да нико не може да задовољи моје захтеве и визију како ја то замишљам."
21. 01. 2025. у 19:19
Коментари (2)