ИЗМОРЕНИ "ПОЛУМЕРАМА": Све више Француза тражи локдаун

ЗА један дан поново више од 26 хиљада заражених, преминула 322 пацијента.

ИЗМОРЕНИ ПОЛУМЕРАМА: Све више Француза тражи локдаун

Фото АП

У Француској се води све већа полемика око тога да ли би требало коначно поново увести општи карантин, јер досадашњом стратегијом ширење вируса не успева већ дуже време да се спусти испод 20 хиљада заражених дневно.

Власти, ипак, истрајавају на опцији полицијског часа од 12 сати ноћу, уз повремене викенд-карантине у одређеним деловима земље, истичући да се на овај начин одржава константан ниво епидемије.

Грађани су, међутим, изморени дугограјним мерама и није мали број оних који би више волели строже рестрикције на релативно краће време, уместо дуготрајних одрицања на тренутни начин.

У земљи још од краја октобра и даље не раде ресторани, кафеи, музеји, позоришта, биоскопи. У последње време затворени су и тржни центри. Истовремено, вакцинација много спорије тече него у Великој Британији, САД, Израелу, Србији, па Французи не виде светло на крају тунела.

Према последњим подацима, у Француској се за један дан ковидом 19 инфицирало 26.788 грађана. Истовремено, преминула су за 24 сата 322 пацијента. На болничком лечењу је 25.111 људи, од којих на реанимацији 3.637.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

НЕ СТАВЉАЈТЕ ЈЕ ОДМАХ У ФРИЖИДЕР: Како се правилно чува лубеница?