ВРХОВНИ суд Велике Британије пресудио је у петак да Шамима Бегум, која је из Велике Британије кренула у Сирију како би се придружила терористичкој групи ИД као тинејџерка, не сме да се врати без обзира на држављанство јер представља сигурносни ризик.
БРИТАНСКА антитерористичка полиција стављена је у стање приправности због потенцијалних напада британских џихадиста и присталица Исламске државе који се враћају у земљу из Сирије, пренео је данас Скај њуз.
УПРКОС многобројним негативним рекацијама широм света на план да САД преузму Појас Газе, председник САД Доналд Трамп инсистира на томе да "сви воле“ његов предлог.
САУДИСЈКА Арабија саопштила је да неће успоставити дипломатске односе са Израелом без палестинске државе, а та порука је уследила након што је председник САД Доналд Трамп рекао да Ријад не захтева палестинску државу.
Коментари (3)