АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ПРИЗНАЈУ: „Северни ток 2“ ─ још једна Путинова победа
ЛИСТ „Нешенал интерест“ назвао је скори завршетак изградње гасовода „Северни ток 2“ још једном победом Владимира Путина.
Фото АП
„Русија већ контролише око четрдесет одсто европског тржишта гаса и тај удео ће се само повећавати“, написали су аутори, напомињући да ће пројекат нанети дугорочну штету односима Сједињених Америчких Држава и Европе.
Према њиховом мишљењу, руска страна своје енергетске ресурсе наводно доживљава као политичко оружје. Последица тога је да су неке европске земље које сарађују са Москвом приморане да одустају од сопствених амбиција и тежњи „да се придруже западним савезима“.
„Гасовод ‘Северни ток 2’ представља непремостиву препреку за енергетску разноврсност и енергетску безбедност Европске уније“, истичу аутори чланка.
Као закључак, аутори препоручују читаоцима да се запитају зашто кључне чланице Европске уније намеравају да подрже руску економију уместо да расправљају о незаконитости америчких санкција против пројекта.
Архива Новости
ГАСОВОД „СЕВЕРНИ ТОК 2“
Пројекат „Северни ток 2“ подразумева изградњу два крака гасовода, чији ће укупни капацитет износити 55 милијарди кубних метара гаса годишње, од обале Русије, преко Балтичког мора, до Немачке. У изградњи гасовода учествују бројне европске компаније.
Против изградње гасовода „Северни ток 2“ активно се боре Сједињене Америчке Државе, које желе да продају свој течни природни гас у ЕУ. САД су увеле санкције гасоводу у децембру 2019. године, услед чега је швајцарска компанија „Олсиз“ била приморана да заустави радове на полагању цеви.
САД сматрају да је ово политички пројекат који прети енергетској безбедности Европе. Руска страна више пута је изјављивала да је пројекат апсолутно комерцијалан и конкурентан и истицала да он не подразумева обуставу транзита руског гаса преко Украјине у ЕУ.
rs.sputniknews.com
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: САД ће пратити организације укључене у изградњу „Северног тока 2“
22. 02. 2021. у 22:35
РУСИЈА ДА СМАЊИ ЗАВИСНОСТ ОД ДОЛАРА: Односи напетији него за време Хладног рата
24. 02. 2021. у 19:49
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (2)