ЛАВРОВ СПОМЕНУО И РАТ: Русија спремна на прекид односа са Европском унијом

РУСИЈА је спремна на прекид односа са Европском унијом уколико Брисел уведе санкције које ће створити ризик за осетљиве сфере економије, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

ЛАВРОВ СПОМЕНУО И РАТ: Русија спремна на прекид односа са Европском унијом

Фото: ЕПА

„Наше полазиште је да смо спремни на тај корак у случају да приметимо, као што смо то могли да видимо у више наврата раније, да се припремају санкције које би створиле риик за нашу економију“, истакао је Лавров.

Он је рекао и да Русија не жели да се изолује од света, али да је потребно бити спреман за најгори могући сценарио.

„Ако желиш мир, припремај се за рат“, рекао је Лавров.

Подсетимо, високи представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ након посете Москви изјавио је да се Европска унија и Русија налазе на историјској прекретници по питању међусобних односа.

„Избор који учинимо ће одредити међународну динамику снага у овом веку: да ли ће се ЕУ кретати ка кооперативнијем или поларизованијем моделу у односима са Русијом, да ли ће се заснивати на отвореним или затвореним друштвима“, рекао је Борељ приликом подношења извештаја европском парламенту у вези са његовом посетом Русији 4-6. фебруара.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине