ЕРДОГАН НАЈАВЉУЈЕ: Турска ће лансирати ракету на Месец до 2023.
ТУРСКА планира да лансира ракету на Месец до 2023. године, најавио је данас турски председник Реџеп Тајип Ердоган представљајући национални свемирски програм.
Фото: ЕПА
Слетање на Месец, како је објаснио, треба да се изведе до краја 2023. године када ће земља прославити 100 година од оснивања Републике, преноси ТАСС.
"Верујем да ће турски инжењери завршити ту мисију", рекао је Ердоган.
Он је рекао и да Турска жели да гради космодром уз међународно учешће како би добила "приступ свемиру".
Препоручујемо
ДА ЛИ ЋЕ РУСИ "ОСВАЈАТИ" МЕСЕЦ СА АМЕРИКАНЦИМА? Огласио се Рогозин и отклонио све сумње
25. 01. 2021. у 22:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)