НЕЋЕ ВАКЦИНУ: Четвртина грађана Француске, Немачке и САД одбиће да се вакцинишу

ГОТОВО четворо од 10 људи у Француској, више од 25 одсто у САД и 23 процената у Немацкој каже да се дефинитивно или вероватно неће вакцинисати против ковид-19, показало је истраживање које је прошлог месеца урадио Кантар паблик.

НЕЋЕ ВАКЦИНУ: Четвртина грађана Француске, Немачке и САД одбиће да се вакцинишу

Фото: Град Зрењанин

Колебљивост је била знатно нижа у Италији -12 процената, Великој Британији -14 одсто и Холандији -17 процената, која открива блиску корелацију између оклевања људи да буду вакцинисани и њиховог поверења у централну владу, пренео је британски лист "Гардијан".

Само 11 одсто америчких грађана и 13 одсто француских грађана верује да су њихове владе поуздан извор информација о вакцинама, у поредењу са 30 процената у Холандији и Британији.

Више од 60 одсто испитаника из Велике Британије је врло или је донекле задовољно брзом британском кампањом вакцинације, у поредењу са само 31 процентом у Француској, где је вакцинација једна од најспоријих у ЕУ.

Међутим, у Холандији, која је до сада вакцинисала тек 1,8 одсто становништва, такође, знатно испод европског просека, али где је прихватање вакцина релативно високо и поверење у централну владу релативно велико - 58 одсто људи је рекло да су задовољни националном кампањом вакцинације.

У свих седам земаља - Француској, Немачкој, Холандији, Италији, Индији, Великој Британији и САД, породични лекари и националне здравствене власти сматрају се много поузданијим изворима информација о вакцинама, са 39 одсто, односно 41 процентом поверења.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије