НОВИ ЈУРИШНИ ХЕЛИКОПТЕР АМЕРИЧКЕ ВОЈСКЕ? Ево по чему је другачији "Дефајант Екс" (ВИДЕО)
У ЗАЈЕДНИЧКИМ објављеним изјавама јуче, Сикорски и Боинг најавили су свету свој авион Дефајант Екс.
Напредни дизајн хеликоптера претендент је на будуће јуришне летелице за даљи домет војске, тренутно један од највиших приоритета војске. Локид Мартин, партнерска компанија Сикорскког и Боинга истовремено су објавили своје идентичне најаве. Њихов дизајн Дефајан Екс заснован је на СБ-1 Дефајанту, сличном, иако мање технолошки захтевној летелици. У јуну је СБ-1 забележио највећу брзину од 300 километара на сат, већ много већу од типичне брзине хеликоптера. Према испитном пилоту СБ-1, СБ-1 је користио мање од 50 процената снаге мотора да би постигао ту брзину, што указује да би већи и вероватно моћнији Дефајан Екс могао постићи још веће брзине, пише National Interest.
СБ-1 је понудио неколико предности у односу на хеликоптер "Блек Хок" који би желео да замени. Иако има исти отисак као и "Блек Хок", има приближно дупло већу максималну брзину и домет хеликоптера, а захваљујући контратирајућим композитним роторима вероватно је њиме лакше управљати. Инжењери СБ-1 такође су оценили способност СБ-1 да лети ниже при тлу и вћећим брзинама него што то може већина хеликоптера, способност која би могла да помогне "Дефајант Екс" да избегне непријатељски радар.
Иако нови "Дефајант Екс" и његов матични авион СБ-1 деле многе визуелне сличности, званичници компанија Боинг и Локид Мартин изјавили су да "Дефајант Екс" има побољшања аеродинамике и смањени термални потпис.
"Дефајант Екс" има низ јединствених карактеристика које нису виђене на другим хеликоптерима. Најуочљивије је да је задњи пропелер са потискивањем платформе одговоран за велику максималну брзину СБ-1 и могао би да се покаже као кључна предност у ускакању на бојна поља и ван њих. Авион "Локид Мартин-Боинг" служио би као ваздушна јуришна платформа и превоз терета и трупа.
Поред тога, глатки труп "Дефајанта" направљен је од композита, за које обе компаније тврде да смањују вибрације, да су лакши и отпорнији на корозију.
Заједно су "Сикорски" и "Боинг" изградили око 90 посто свих хеликоптера у САД.
"Бел", компанија која стоји иза Вилт-мотора В-22 Оспреи, који користе морнарички корпус, морнарица и ваздухопловство, такође има "коња" за ову трку: њихов авион-тилтротор В-280 Валор ослања се на неке од технологија које се користе у већем В-моделу.
Сада када су "Lockheed Martin" и "Боинг" изашли у јавност са својим прототипом "Future Long Range Assault Aircraft", Бел ће вероватно ускоро објавити и јавне информације о свом прототипу.
Препоручујемо
ТАЧНО НА ОВОМ МЕСТУ БИ МОГАО ПОЧЕТИ ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ: Путин га сматра својом територијом, НАТО трупе већ распоређене
ОВАЈ снегом прекривени гранични мост између две средњовековне тврђаве у делу Естоније где се говори руски, могао би бити место где ће започети трећи светски рат, пише Политико.
26. 12. 2024. у 08:55
ПОЈАВИЛА СЕ ШОК ТВРДЊА: "Руси су оборили авион у Казахстану, погледајте трагове експлозије на репу летелице"
АВИОН Азербејџан ерлајнса, који се 25. децембра срушио на путу за Русију, можда је оборен руском ракетом земља-ваздух, према извештајима руских медија који нису наклоњени Кремљу и руском председнику Владимиру Путину.
26. 12. 2024. у 07:44
А ПОСЛЕДИЦЕ? Кина гради највећу хидроелектрану на свету - иселиће милионе људи, "кешираће" невероватне 35 милијарде долара
ПРОИЗВОДИЋЕ троструко више од 88.2 милијарде kWh, колики је пројектовани капацитет тренутно највеће хидроелектране на свету - "Три кланца" у централној Кини.
26. 12. 2024. у 14:37
Коментари (0)