НЕ ОДУСТАЈУ: Представнички дом предао Сенату оптужницу за опозив Трампа
ПРЕДСТАВНИЧКИ дом америчког Конгреса предао је Сенату оптужницу за опозив бившег америчког председника Доналда Трампа, због тога што је својим говором подстакао присталице на упад и смртоносни напад на Капитол хилу почетком јануара.
Фото: ЕПА
Деветоро демократа из Представничког дома, у улози тужилаца, прошло је синоћ кроз Конгрес ходницима кроз које су се кретали демонстранти 6. јануара, носећи оптужницу према Сенату, преноси Ројтерс.
По доласку у салу Сената, заступник Џејми Раскин, демократа из државе Мериленд прочитао је оптужницу.
- Доналд Џ. Трамп извршио је кривично дело и прекршај јер је подстакао насиље против владе САД - рекао је Рискин.
Да би се Трамп осудио потребна је двотрећинска већина у Сенату, а с обзиром на то да је то тело подељено на 50 републиканаца и 50 демократа, 17 републиканаца би морало да се окрене против Трампа и гласа за пресуду "крив", под условом да све демократе, као блок, гласају исто тако, против бившег председника, наводи ВОА.
Док је Рискин читао оптужницу било је присутно 30 демократа и само тројица републиканаца: лидер већине у Сенату Мич Меконел и сенатори Мит Ромни и Роџер Маршал.
Препоручујемо
ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА ДОНАЛДА ТРАМПА: Амерички Врховни суд коначно донео одлуку!
25. 01. 2021. у 16:40
"АМЕРИКА ЈЕ НА ИВИЦИ ГРАЂАНСКОГ РАТА!" Милијардер упозорава да су САД на прекретници
24. 01. 2021. у 22:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)