ДРАМА У ПАРЛАМЕНТУ: Хонгконг без опозиције

СВИ преостали опозициони посланици у Законодавном савету Хонгконга најавили су да ће напустити то тело, пошто је влада овог кинеског града са већом аутономијом разрешила дужности четворицу њихових колега због наводног угрожавања безбедности.

ДРАМА У ПАРЛАМЕНТУ: Хонгконг без опозиције

FOTO: EPA

Драматична ситуација настала је пошто је кинески парламент изгласао нову резолуцију којом се извршним властима Хонгконга даје могућност да без судског поступка разреше посланике у Законодавном телу ако подржавају независност од Кине.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Иран данас одлучио