ПУТИН И МАКРОН РАЗГОВАРАЛИ О КАРАБАХУ: Донели су јединствен закључак, причали и о исламисти убици из Париза

Танјуг

21. 10. 2020. у 07:55

ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и Француске Владимир Путин и Емануел Макрон разговарали су у уторак телефоном о ситуацији у Нагорно-Карабаху, саопштено је из њихових кабинета.

ПУТИН И МАКРОН РАЗГОВАРАЛИ О КАРАБАХУ: Донели су јединствен закључак, причали и о исламисти убици из Париза

Фото: ЕПА

Како наводи Јелисејска палата, лидери две земеље које, заједно са САД, копредседавају Минској групи ОЕБС-а задуженој за посредовање између Јерменије и Азербејџана, сагласили су се да би две земље јужног Кавказа требало да поново покрену "суштинске преговоре", преноси Ројтерс.

Путин је, како се додаје у саопштењу Кремља које преноси ТАСС, обавестио Макрона корацима који се предузимају како би се спречила даља ескалација непријатељстава и наставили преговори ради решавања проблема у вези с Нагорно-Карабахом политичким и дипломатским средствима.

- Наглашено је да сукобљене стране морају да поштују споразуме о прекиду ватре из 10. и 17. октобра - наводи Кремљ.

ТАСС додаје и да су се председници договорили да наставе контакте на различитим нивоима.

Макрон је затражио од Путина и да појача француско-руску сарадњу у борби против тероризма и тајне имиграције, истиче се у саопштењу француске стране.

Кремљ наводи да су Путин и Макрон поново истакли посвећеност заједничким напорима у борби против тероризма, као и да је председник Русије упутио саучешће због терористичког напада у предграђу Париза, у којем је убијен један наставник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника

ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника

ВРЛО често се људи изненаде када виде обичаје у појединим деловима наше земље везано за сахране, а преносили су се са колена на колено и све до данас опстали.

02. 02. 2025. у 08:45

Коментари (0)

ГОСПОДСКИ ПОТЕЗ ДАНАЦА: Капитен Хрватске у сузама, гол за крај (ВИДЕО)