БИБЛИЈА ГА СПАСИЛА ОД СИГУРНЕ СМРТИ: Како је преживео верник приликом бомбардовања светиње у Нагорно-Карабаху (ФОТО)

09. 10. 2020. у 11:37

ЈЕДАН младић наводно је пуком срећом преживео гранатирање Цркве Христа спаситеља у Нагорно Карабаху. Њега је, наиме, спасла Библија, тако што је задржала гелер који би несрећног верника сигурно убио.

БИБЛИЈА ГА СПАСИЛА ОД СИГУРНЕ СМРТИ: Како је преживео верник приликом бомбардовања светиње у Нагорно-Карабаху (ФОТО)

Фото: Тањуг/ArmNews TV via AP

Младић је седео јуче у цркви када је уследио ракетни напад који су наводно извршиле снаге Азербејџана. У рукама је држао Библију у коју се зарио гелер, док се око њега све рушило.

Друштвеним мрежама круже фотографије младића који лежи у болничкој постељи, као и фотографије Светог писма чије су стране подеране.

Подсетимо, Црква Светог Христа Спаситеља, позната као Газанчецоц, обележје Шушија, готово је уништена у јучерашњем нападу. Црква је грађена од 1868. до 1887. и седиште је епархије Нагорно-Карабаха Јерменске апостолске цркве и одолевала је свим сукобима у Карабаху у последње три деценије.

Оно што је занимљиво јесте да, иако је црква претрпела велика оштећења, ниједна икона која виси на зиду није пала, а и мозаици су остали неоштећени.

Подсетимо, борбе у Нагорно-Карабаху почеле су 27. септембра, а Азербејџан и Јереван се међусобно се оптужују за избијање сукоба.

У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација, док је у Азербејџану уведен полицијски час и делимична мобилизација.

Фото: Тањуг/ArmNews TV via AP

Односи између две некадашње совјетске републике затегнути још од 1991. године када је јерменска војска окупирала Нагорно-Карабах, територију коју је међународна заједница признала као део Азербејџана.

Конфликту се не још не види крај, а донете су четири резолуције Савета безбедности Уједињених нација и две Генералне скупштине УН у којима се стражи хитно повлачење јерменских трупа са те територије Азербејџана, коју већим делом настањују Јермени. Нагорно-Карабах се једнострано отцепио од Азербејџана, али није међународно признат као држава.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину