СВЕ ВИШЕ ЗАРАЖЕНИХ МЕЂУ СТАРИЈИМА: У Француској забринути током епидемије, интензивне неге све пуније

Марко Јелић

22. 09. 2020. у 15:13

БРОЈ заражених корона вирусом и смртних случајева у домовима за старе у Француској поново је у порасту, први пут после више месеци.

СВЕ ВИШЕ ЗАРАЖЕНИХ МЕЂУ СТАРИЈИМА: У Француској забринути током епидемије, интензивне неге све пуније

Фото АП

Породице корисника страхују да власти нису довољно научиле из првог таласа пандемије, када су старији становници били затворени у домовима, а запосленима недостајала заштитна опрема, пише АП.

Од 31.338 људи за које је потврђнео да су умрли од корона вируса у Француској, више од 14.000, односно скоро половина је живела у старачким домовима.

Француски председник Емануел Макрон посетио је данас дом за старе у граду Брасије, у тренутку док влада покушава да се избори са поновним порастом броја заражених корона вирусом док истовремено сматра да школе треба да раде, а да запослени треба да иду на посао.

Стратегија владе да земља треба да нучи како да живи са вирусом у јавности се све више преиспитује.

Француска тренутно пријављује неколико хиљада нових случајева дневно и више од 80 новозаражених на 100.000 становника недељно, што је међу највишим билансима у Европи, која у целини бележи убрзано ширење вируса.

Што је још важније, број пацијената у болницама и на интензивној нези непрестано расте.

Док је највећи број новозаразених након карантина током лета забележен међу млађим људима, француска здравствена служба јавно здравље сада упозорава да се вирус највише шири међу старијима од 75 година, који су најрањивија популација.

У домовима за старе пријављене су десетине нових кластера и 89 преминулих у недељи од 7. септембра, што је први значајан пораст после неколико месеци.

Све више домова поново затвара врата за посетиоце.

Јавно здравље упозорава да све више жаришта и смртних случајева у старачким домовима и повећање броја оболелих међу старијима од 75 година представља "значајан сигнал" да Французи боље заштите себе и старије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину