ХИТАН САСТАНАК У БЕЛОЈ КУЋИ: Трамп укида војну помоћ Кијеву?

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп састаће се са званичницима како би размотрио и потенцијално донео мере против Кијева, укључујући прекид војне помоћи, преноси Њујорк тајмс.

ХИТАН САСТАНАК У БЕЛОЈ КУЋИ: Трамп укида војну помоћ Кијеву?

Foto: Tanjug/AP

- Трамп ће се у понедељак састати са својим високим саветницима за националну безбедност, укључујући државног секретара Марка Рубиа и министра одбране Пита Хегсета, како би размотрио и евентуално донео мере у вези са стратегијом према Украјини - наводи лист, позивајући се на званичника из Трампове администрације.

Како се наводи, током дискусије могло би бити размотрено суспендовање или чак потпуно укидање војне помоћи Кијеву, укључујући испоруке муниције и опреме које је одобрила администрација Џоа Бајдена.

Жестока свађа Трампа и Зеленског у Белој кући

У петак је у Белој кући одржан састанак Доналда Трампа и Владимира Зеленског, на коме је требало да буде потписан споразум о ретким минералима. Међутим, уместо тога, дошло је до жестоке препирке између двојице лидера.

Према наводима Фокс њуза, Трамп је након свађе избацио Зеленског из Беле куће, а договор о минералима је пропао.

Foto: Profimedia

- Зеленски није спреман за мир и показао је непоштовање према Сједињеним Државама - рекао је Трамп након састанка.

Како преноси Си-Би-Си њуз позивајући се на високе изворе у Белој кући, инцидент је покренуо питање о могућој суспензији даље америчке помоћи Украјини.

Према извештајима медија, украјински званичници су након инцидента очајнички покушавали да обнове разговоре о споразуму, али безуспешно, јер Трамп, како се наводи, више не жели да разговара са Зеленским.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!