"У ТОКУ СУ РАЗГОВОРИ" Баро: Санкције Сирији би могле бити брзо укинуте

ФРАНЦУСКИ министар спољних послова Жан Ноел Баро изјавио је данас да би санкције Европске уније Сирији, које тренутно ометају испоруку хуманитарне помоћи и опоравак земље, могле убрзо бити укинуте.

У ТОКУ СУ РАЗГОВОРИ Баро: Санкције Сирији би могле бити брзо укинуте

Фото: АП

Баро је за јавни радио Франс Интер рекао да су у току разговори и са партнерима ЕУ, о могућности укидања других санкција тој земљи, пренео је Ројтерс.

Министар је казао да ће укидање санкција Сирији зависити од напретка у тој земљи у областима као што су права жена и безбедности.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ПОСТАВИТИ? Шешељ открио шта ће се догодити на простору бивше Југославије