ЛАВРОВ: Француска тајно нудила Русији да разговарају о Украјини - без Кијева
ФРАНЦУСКА је неколико пута Русији тајно нудила започињање дијалога о Украјини без учешћа Кијева, рекао је руски министар спољних послова Сергеј Лавров на годишњој конференцији за новинаре.
- Наше француске колеге имају жељу да буду иницијатори у разним питањима и ми то поздрављамо. Али шта је резултат таквих иницијатива и у којој мери је жеља за позитивном улогом искрена - не знам - рекао је Лавров.
- На пример, нећу да улазим у детаље како никога не бих изневерио, али неколико пута су стизали захтеви наших француских колега, преко затворених канала: хајде да помогнемо, успоставимо дијалог о украјинском питању. Без икакве Украјине, само дијалог о украјинском питању, кршећи принцип који Запад стално понавља да „нема Украјини без Украјине” - додао је он.
Он је истакао и да центри за доношење одлука у Кијеву могу бити мета руских удара, у зависности од претњи које долазе. Истовремено је подсетио да Москва никада не напада цивилне циљеве.
- Ми бирамо циљеве за уништавање на територији Украјине на основу претњи за Руску Федерацију. То могу бити војни објекти, војна индустрија, центри за доношење одлука у Кијеву. Али гађање цивилних објеката није у нашим правилима То су правила нациста, који су се настанили у Кијеву уз подршку Запада, и правила оних који их снабдевају оружјем за уништавање цивилне инфраструктуре и цивила - рекао је министар.
(Спутњик)
ПУТИН ПОТПИСАО: Русија покреће своју "Евровизију" у Москви
РУСКИ председник Владимир Путин потписао је указ којим се оснива ново међународно музичко такмичење под називом "Интервизија", које ће ове године бити одржано у Москви, објавио је Интерфакс.
04. 02. 2025. у 11:49
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
(УЗНЕМИРУЈУЋ СНИМАК) Дечак (15) хтео да опљачка пензионера (70) - овај га убио пиштољем, па докрајчио још једним метком
ДОК је покушавао да отвори врата аутомобила, старац је извадио револвер и упуцао младића из близине, а потом га је "оверио".
03. 02. 2025. у 16:43
Коментари (0)