(ВИДЕО) ЛЕГЕНДАРНИ ТЕСТ ПИЛОТ О Су-57 И Ј-35: Руски ловац надмашује кинески у свим кључним аспектима
РУСКИ Су-57 и кинески Ј-35А стелт ловци привукли су значајну пажњу на авио-салону у Џухају.
Усред извештаја о првом извозном аранжману за Су-57, легендарни пробни пилот Сергеј Богдан оценио је руски Су-57 супериорнијим у односу на нови кинески Ј-35.
„Херој Русије“, Богдан је изјавио да Су-57 надмашује кинески Ј-35 у сваком кључном аспекту, наглашавајући његову технолошку супериорност.
Руски Су-57 дебитовао је на међународној сцени на Кинеској међународној изложби авијације и свемира у Џухају. Ипак, други кинески стелтх ловац, Ј-35, постао је главна атракција догађаја, одушевивши посетиоце и освојивши пажњу јавности.
Фокус на оба стелтх ловца изазвао је велику пажњу медија, јер се оба авиона сматрају озбиљним конкурентима на глобалном тржишту извоза војне опреме, наравно, код земаља довољно јаких и самосталних да смеју да их купе.
Међутим, руски пробни пилот Богдан изразио је уверење у супериорност дизајна и способности Су-57, истичући да је тај авион испред својих глобалних ривала.
Богдан, познат по свом стручном знању и практичном искуству с ловцем Су-57, рекао је да руски приступ дизајнирању борбених авиона осигурава предност над међународним конкурентима.
Он је изјавио да руски ловци увек теже да надмаше ривале, нагласивши да Русија приликом развоја оружја стратешки узима у обзир напредак других нација, што доводи до усавршених дизајна с конкурентним предностима.
Овакав далековид приступ, како верује, даје Су-57 предност, посебно у односу на нове моделе попут кинеског Ј-35.
Поредећи Су-57 и Ј-35, Богдан је приметио да авио-салони попут оног у Џухају откривају само ограничене аспекте способности авиона, често ограничене на основне аеродинамичке перформансе.
-Што се тиче новог кинеског авиона Ј-35, нажалост, на аеромитингима и авио-салонима можете видети само опште аеродинамичке карактеристике. Када је реч о маневрисању, стабилности и управљивости, наши конкуренти, нажалост, не показују све. Али на основу онога што је приказано, руски авиони увек покажу мало више, изјавио је Богдан.
Према Богдану, Су-57 је прошао ригорозна тестирања у свим кључним перформансама, од динамике лета и маневрисања до стабилности и контроле, што потврђује његову спремност за борбена дејства.
Богдан је такође описао Су-57 као платформу израђену за будуће надоградње, слично као што је Су-27 деценијама обликовао руски дизајн ловаца.
Додао је да Су-57 комбинује сложене захтеве пете генерације ловаца: Аеродинамичку изврсност, структурни интегритет и свестрано наоружање, а то га чини моћним адутом у арсеналу Русије.
Његове напредне карактеристике, укључујући унутрашње коморе за оружје, могућности удара на великим удаљеностима и софистицирани одбрамбени систем, доприносе његовом снажном оперативном профилу.
СТРАНИ КУПЦИ СУ ВЕЋ СТАЛИ У РЕД ЗА РУСКИ ЛОВАЦ СУ-57Е
Ловац пете генерације Су-57 постао је звезда авио-форума који се ових дана одржава у кинеском Џухају, тврде руски извори вести. Неколико дана за редом, најмодернији руски ловац, којим управља пробни пилот Сергеј Богдан, импресионира посетиоце авио-митинга својим могућностима.
Прва демонстрација извозне верзије Су-57Е у Кини већ је донела произвођачу прве уговоре са страним наручиоцима, тврди се.
Генерални директор компаније Рособоронекспорт, Александар Михејев, саопштио је да су релевантни договори већ постигнути у Џухају. Број наручених авиона и идентитет купаца за сада нису откривени. Познато је да су интересовање за Су-57 исказале Алжир, Иран и Венецуела.
Генерални директор произвођача најбољих руских ловаца, Вадим Бадеха, изјавио је да је већ формиран ред заинтересованих за поручивање Су-57Е.
Директор Уједињене авио-корпорације нагласио је да се авион активно користи у зони специјалне војне операције и да се непрестано унапређује на основу борбеног искуства и сугестија припадника оружаних снага.
-Већ дуго времена Су-57 изазива оправдано интересовање наших дугогодишњих партнера. Може се рећи да је већ формиран ред за овај авион, изјавио је генерални директор УАК-а.
Међутим, тренутно је фабрика у Комсоломску на Амуру оптерећена наруџбинама Министарства одбране Русије. Фабрика редовно испоручује војним снагама нове серије ловаца Су-57 и Су-35С. Нова партија ових авиона предата је Ваздушно-космичким снагама Русије пре два дана.
СУ-57, ТАКОЂЕ ПОЗНАТ КАО ПАК ФА
Су-57 је руски вишенаменски борбени авион пете генерације, направљен коришћењем стелт технологија у Конструкторском бироу Сухој. Ловац је дизајниран за уништавање ваздушних, копнених и површинских циљева помоћу система противваздушне одбране, извиђања дугог домета, као и за уништавање система контроле авијације непријатеља.
Су-57, такође познат као ПАК ФА (Проспективни авијацијски комплекс фронталне авијације) је кључна компонента текућих напора Русије да модернизује и унапреди своје ваздухопловне способности.
Авион је дизајниран да замени тешки ловац Су-27 у Ваздушно-космичким снагама Русије. Може се борити сам и у оквиру концепта „јединственог поља“. Уграђени контролни систем прати до 60 циљева, истовремено пуцајући на њих 16.
По распону крила и дужини, Су-57 је већи од Ф-22, али мањи од Су-27. По маси спада, као и Су-27, у класу тешких ловаца. Авион у потпуности испуњава све захтеве за ловце пете генерације захваљујући комбинацији стелт технологија и електронског ратовања. Има суперсоничну брзину крстарења, способан је за маневрисање при великим Г силама, опремљен је напредном електроником, и мултифункционалан је.
Су-57 има могућност да контролише вештачку интелигенцију (или оператер) у беспилотном режиму на великим удаљеностима од базе. Ово уклања физиолошка ограничења брзине и маневара (Г-сила више неће играти улогу у тактици борбе).
Ловац је способан да извршава задатке у интеграцији са најновијом беспилотном летелицом Охотник. У интеракцији са ловцем 5. генерације, стелт ударни дрон може постати кључна предност у области борбене употребе.
Ловац је опремљен топом од 30 мм. Топ су развили стручњаци из Тулског дизајнерског бироа. Нови топ је модернизована верзија авионског топа ГШ-30 калибра 30 мм, који се производи од 1980-их за ловце МиГ-29, Су-27 и њихове модификације.
Поред средстава за уништавање, на авион се могу причврстити резервоари за гориво ПТБ-2000, ПТБ-3400, помоћни резервоари за гориво ВТБ-М и ВТБ-Б, као и нишански носач 101Х-Н.
Карактеристике Су-57:
Врста: Ловац
Посада: 1
Брзина: Маха 2 (2,135 км/х; 1,327 мпх) на надморској висини Маха 1.3 (1,400 км/х; 870 мпх) при ниском лету
Долет: 3,500 км субсонично, 4.500 км са 2 додата резервоара, 1,500 км суперсонично
Висина лета: 20,000 м
Борбени радијус: 2700-2750 км
oruzjeonline.com
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
РУСКО ВАЗДУХОПЛОВСТВО СВЕ МОЋНИЈЕ: Стигла нова транша авиона Су-57 и Су-35С (ВИДЕО)
11. 11. 2024. у 16:12
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ОДВЕЛИ СУ МЕ У ШАТОР, ОДУЗЕЛИ ПАСОШ" Наша певачица очи у очи са Гадафијем: "Нисам била свесна шта се дешава"
ПЕВАЧИЦА је била веома млада и није била свесна шта се дешава...
16. 12. 2024. у 09:20
Коментари (0)