ДЕМОКРАТЕ ЗАБРИНУТЕ: Ухапшен тинејџер због махања мачетом према присталицама Камале Харис

30. 10. 2024. у 15:48

ТИНЕЈЏЕР Кејлеб Џејмс Вилијамс (18) ухапшен је након што је мачетом махао према присталицама демократа на бирачком месту у Флориди, саопштила је данас полиција.

ДЕМОКРАТЕ ЗАБРИНУТЕ: Ухапшен тинејџер због махања мачетом према присталицама Камале Харис

Фото: AP Photo/Alex Brandon

Полиција је испред бирачког места на Флориди ухапсила тинејџера који је држао мачету са сечивом дужим од 45 центиметара. Он је био део групе тинејџера оптужених за застрашивање присталица демократа.

"Вилијамс је ухапшен у Нептун Бичу, под оптужбом за тешки напад, због наводног махања оружјем према двема неидентификованим женама старости од 71 и 54 године, и због неприкладног излагања оружја", саопштила је полицијска управа Нептун Бича.

Локални изборни штаб демократа саопштио је да је "дубоко забринут" због тог догађаја, у чијем се опису наводи да се група младиц́а који машу натписима подршке бившем председнику Доналду Трампу, који је кандидат републиканаца на изборима за председника Сједињених Америчких Држава 5. новембра, суочила са групом која је држала транспаренте који подржавању кандидаткињу демократа Камалу Харис.

Шеф полиције Мајкл Џеј Ки Џуниор рекао је на конференцији за новинаре да су полицајци пронашли групу од седам малолетника и једне одрасле особе, на паркингу библиотеке у којој је бирачко место.

- Истрага је открила да је група стигла да протестује и антагонизује супротстављену политичку страну - рекао је он.

Шеф полиције је рекао да је дошло до свађе између две групе, након чега је Вилијамс "махнуо мачетом у агресивном, претећем ставу изнад главе". Ки је додао да је инцидент био јасан случај радњи које превазилазе оно што је дозвољено законима о слободи говора, као и да нема планова за хапшење или подизање оптужнице против било ког другог члана групе, јер њихове акције нису "прешле границу криминала". Он је нагласио да је истрага о том инциденту у току.

Председник Демократске странке округа Дувал, Данијел Хенри је изјавио да су демократе "дубоко забринуте због насилног инцидента" у библиотеци, где се, према његовим речима, група младића који су носили Трампове заставе, укључујући једну особу наоружану мачетом", конфронтирала са мирољубивим присталицама Камале Харис.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

ТРАМП СЛЕТЕО У МИЛВОКИ: Појачана безбедност након покушаја атентата

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта

ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: "Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта"

РУСКИ председник Владимир Путин рекао је данас на конференцији за медије са белоруским председником Александром Лукашенком да Русија пристаје на прекид ватре са Украјином на 30 дана, али само ако оно доведе до дугорочног мира.

13. 03. 2025. у 16:53 >> 17:05

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно

ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.

13. 03. 2025. у 15:32

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.

13. 03. 2025. у 15:53

Коментари (0)

Игнорисање пушачког кашља може бити ризично – сазнајте зашто