НОВА ИСТРАЖИВАЊА УКАЗУЈУ НА ПОРАСТ ИМИГРАЦИЈЕ У ЕУ: Ево шта се дешава након добијања налога за депортовање
НОВА истраживања Евростата, која су објављена 30. септембра, показују да је већини грађана пореклом из држава које су ван Европске уније наређено да напусте блок, а да то нису учинили.
Истраживања такође показују да је систем под оптерећењем и да, упркос порасту наредби за депортовање, само део оних којима је упућен захтев се вратио у своју родну земљу, преноси Брисел Сигнал.
Евростат је навео да у другом кварталу 2024. године више од 90.000 људи је добило налог за депортовање из држава ЕУ, док се само 25.285 вратило кући.
Ови подаци сугеришу да ова велика разлика између долазака и враћања досељеника доводи у сумњу способност држава чланица ЕУ да спроведу сопствену имиграциону политику.
На националном нивоу, Француска је издала више од 31.195 налога за депортовање у последњем кварталу, али је мање од 5.000 људи заправо отишло. Немачка је следи са 12.885 налога, али је и ту стопа такође пала.
Насупрот томе, мање земље као што су Литванија и Финска објавиле су уравнотеженије бројке, са већим делом поврата у односу на издате налоге.
Подаци такође наглашавају чињеницу да, иако су бројеви налога за депортовање константно високи, крећући се између 90.000 и око 120.000 по кварталу, број успешних повратака стагнира, са мало промена у последње две године.
За многе је ова неповезаност истакла ширу кризу са којом се ЕУ суочава док се земље чланице боре са све већим бројем тражилаца азила и миграната, оптерећујући постојеће политике и инфраструктуру.
Заједничка правила ЕУ о повратку страних држављана који су незаконито ушли или бораве у блоку је сложена процедура.
Након што се изда налог за повратак, појединцима се нуди саветовање, а они могу да изаберу добровољни повратак и улазе у програм потпомогнутог добровољног повратка и реинтеграције (АВРР), примајући подршку као што су стручна обука и школовање.
Помоћ пре одласка и након доласка је осмишљена да помогне у реинтеграцији, фокусирајући се на учешће на тржишту рада за појединца који напусти ЕУ.
За оне који се опиру или се не слажу са одлуком, требало би да се спроведе присилна депортација, без приступа истим мерама подршке које се пружају добровољним повратницима.
Усред пораста имиграције, неколико европских лидера позвало је на оштрију политику.
БОНУС ВИДЕО:
СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У ТАНГУ: Погледајте плесаче како се такмиче у најзаноснијем плесу
НОВЕ СВЕТСКЕ СИЛЕ УКЉУЧИЛЕ СЕ У СУКОБ У УКРАЈИНИ: "Две на страни Путина, две жестоко против Руса"
СУМЊЕ у подршку САД Украјини у случају победе Доналда Трампа на председничким изборима мучиле су све оне којима је циљ да се Кијев обрани од руске агресије. Трамп је победио и тек треба видети у ком ће смеру кренути његова политика, али сва та дешавања засенила су други важан однос у том, ионако компликованом, односу.
22. 11. 2024. у 09:14
РУСИЈА ПОСТАЛА ГЛАВНИ "ИГРАЧ" У ЕВРОПИ: Ово се десило први пут од пролећа 2022. године
РУСИЈА је у септембру први пут од пролећа 2022. постала главни снабдевач гасом Европске уније, преноси РИА Новости, позивајући се на податке Евростата.
21. 11. 2024. у 11:32
СКАНДАЛ ТОКОМ ПОСЕТЕ Снимак Макронa: "Они су тотални кретени", рекао после повика да је "Француска одговорна за крвопролиће"
"ОНИ си потпуни кретени", рекао је француски председник Емануел Макрон о прелазном телу и додао да "никада нису смели да га смене".
22. 11. 2024. у 13:07 >> 13:17
Коментари (0)