БИВШИ ИРАНСКИ ДИПЛОМАТА: Ирану је прећено нуклеарним нападом

ИРАНУ је прећено нуклеарним нападом, изјавио је некадашњи ирански дипломата Амир ел Мусави у интервјуу за либанску медијску мрежу "Мајадин".

БИВШИ ИРАНСКИ ДИПЛОМАТА: Ирану је прећено нуклеарним нападом

Танјуг

-Нећу открити који би био ирански одговор на тако нешто, али ако би био погођен нуклеарним оружјем, реакција би била у складу са тежином напада, изјавио је он.

Мусави није прецизирао одакле је претња дошла, али се из остатка интервјуа може закључити да је говорио о Изралеу.

Ирански дипломата је одбацио наводе да је "Иран уплашен", додајући да је Техеран, заједно са својим савезницима, спреман да "пуном снагом" одговори "ционистичком ентитету", како у тој земљи називају Државу Израел.

Тензије на Блиском истоку су повећане након убиства високог официра либанског Хезболаха Фуада Шукра у Бејруту и политичког лидера Хамаса Исмаила Ханијеа у Техерану крајем прошлог месеца.

Израел је признао да стоји иза атентата на Шукра, док убиство Ханијеа није званично коментарисао.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Видјени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДОНАЛД ТРАМП ОВОГ ВИКЕНДА СПАСИО ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН? Менаџери у шоку, навијачи у делиријуму!