АМЕРИЧКИ ЕКСПЕРТ О РУСКИМ ПОТЕНЦИЈАЛИМА: Ми смо иза Русије и Кине, док Путин подморницама „закључава“ Атлантик и прети „Цирконима“ (ВИДЕО)
ПУТИН спроводи доктрину огромног свеопштег противподморничког рата против САД, пошто Пентагон сада обраћа пажњу на руске ратне бродове и подморнице на нуклеарни погон које су недавно посетиле Кубу.
Амерички стручњак Ребека Кофлер известила је да је „пре три недеље флотила руских ратних бродова, укључујући и подморницу на нуклеарни погон, деловала на мање од 30 миља од обале Ки Ларга на Флориди, развој који је Пентагон окарактерисао као „безопасан“.
Интервју Ребеке Кофлер за Фокс Њуз преносимо у целости: „Као бивши виши аналитичар обавештајне службе у Одбрамбеној обавештајној агенцији (ДИА), моја стручност је у стратегији руске борбе и размишљању руског председника Владимира Путина:
Моја обавештајна процена, направљена са високим степеном поверења, иако Путинов недавни развој није представљао непосредну опасност, он је заиста озбиљна претња за САД.
Казан, подморница са вођеним пројектилима класе Јасен-М, носила је вођене ракете домета од 1.000 наутичких миља.
Фрегата Адмирал Горшков је способна за велике ударе и противподморнички рат.
Ова поморска средства, која имају различита противбродска и копнена оружја, тестирају противбродске ракете практично преко Атлантика против циљева у домету већем од 350 миља.
Руска подморница и фрегата такође су носиле крстареће ракете 3М-54 Калибар НК домета 1.000 миља, противбродску ракету П-800 Оникс и хиперсоничне крстареће противбродске ракете 3М-22 Циркон.
Циркон (3М22 Циркон на руском или СС-Н-3 као НАТО ознака) је суперсонична ракета са сцрамјет погоном која има домет од 1.000 км (625 ми) и путује девет пута већом брзином од звука.
Развијено по налогу Владимира Путина, то је оружје нове генерације дизајнирано са примарном сврхом за превазилажење америчке ракетне одбране. Његова надзвучна брзина и способност летења на малој висини и способност маневрисања у лету отежавају откривање помоћу система за упозорење на ракете – радара или сателита.
Неспособност садашњих америчких и западних система да пресретну хиперсоничне ракете попут Циркона представља озбиљну претњу, док Сједињене Државе немају сличну способност.
Русија и Кина су далеко испред нас у области хиперсоничних ракета.
Други аспект претње је да Русија има најтише подморнице на свету, које амерички системи не откривају увек.
Године 2012., друга руска јуришна подморница на нуклеарни погон, класе Акула, деловала је у близини наших обала у Мексичком заливу неколико недеља.
Наоружана крстарећим ракетама дугог домета, руска подморница класе Акула испловила је неоткривена све док није испловила из тог подручја.
Патрола руског противподморничког авиона у близини наших обала разоткрила је недостатке у способностима и недостатке у америчкој доктрини противподморничког ратовања.
Инцидент је изазвао озбиљну забринутост америчке команде ваздушно-космичке одбране, чија је мисија да заштити Сједињене Државе и Канаду од страних ракетних напада.
Такође сам обавестила више лидере земље о растућој руској претњи у то време.
Противподморнички рат је саставни део руске ратне стратегије, која настоји да спречи интервенцију САД у сукобу као што је Украјина.
РУСИЈА ЦИЉА АМЕРИЧКУ ПОДВОДНУ ИНФРАСТРУКТУРУ У АТЛАНТИКУ
Уништавање подморских каблова, који се састоје од оптичких веза које преносе глобални интернет саобраћај, омогућавајући глобални пренос података и комуникационих сигнала у реалном времену, је примарна мисија руских подморница.
Ако дигиталне комуникације буду уништене, неће се угасити само банкомати, већ све оно што се ослања на интернет, покривајући скоро сваки аспект нашег свакодневног живота, од банкарства и финансија до транспорта, здравствене заштите и хитних услуга.
Русија је већ извела операције овог типа у Европи.
Русија је 2022. уништила један од два подморска оптичка кабла који обезбеђују виталне комуникационе везе између Норвешке и архипелага Свалбард у Арктичком океану.
Руске подморнице су се у то време кретале у близини каблова који повезују Сједињене Државе и Европу.
ПЕНТАГОН И БРИГЕ АМЕРИЧКИХ НАЈВИШИХ ОФИЦИРА
Нису сви амерички званичници тако незабринути као Пентагон због све веће способности Русије да нашу домовину држи у опасности.
Прошле године, генерал Глен ВанХерцк из америчке северне команде назвао је распоређивање руских подморница са крстарећим ракетама код обале САД „растућом забринутошћу за одбрану домовине“.
Генерал-мајор Давид Дептула, из америчког ваздухопловства; је такође рекао да „заиста, Русија данас има способност да погоди било коју америчку мету са значајне удаљености, то јест, без потребе да улази у суверени ваздушни простор САД или у наше територијалне воде“.
Важно је направити разлику између способности и намере Русије да употреби оружје против САД.
Путин не планира да гађа САД стратешким оружјем као што су ракете Циркон.
Такве могућности су резервисане само за ратно време. Проблем је у томе што Русија већ верује да је у рату са нама, као заступник Украјине, коју Москва сматра делом стратешког безбедносног периметра земље.
ШТА ПУТИН ПЛАНИРА ДА УРАДИ ПРОТИВ САД
Путин ће вероватно предузети екстремне мере, укључујући рат против САД и прекорачење нуклеарног прага, како би спровео своју верзију Монроове доктрине.
Зато сам склона размишљању о најгорем сценарију, Русија спроводи доктрину „САД стално у опасности“.
Није случајно што Москва распоређује поморска и ваздушна средства великог домета у близини наших граница, симулирајући ударе по америчким циљевима.
Путин се припрема за свеобухватни рат између САД и Русије, који руски генералштаб, ентитет који спроводи дугорочне процене претњи, види као неизбежан.
Москва сваку акцију САД када је у питању рат у Украјини тумачи кроз сочиво ове оцене.
Русија и САД су сада на веома ескалирајућој путањи, посебно са Бајденовом администрацијом која је недавно овластила Украјину да користи америчко оружје за удар дубоко у Русију.
Опасност је увелико повећана дубоким неспоразумом између њих и неспремношћу да директно разговарају једни с другима.
Кремљ се не бави Бајденом јер сматра да је он очигледно когнитивно и физички оштећен као шеф САД и да нема овлашћења да склапа послове.
МОГУЋИ РАТ ИЗМЕЂУ САД И РУСИЈЕ
У међувремену, Путин има план како да се бори и победи у рату са Сједињеним Државама.
Пентагон не само да нема план, већ се није потрудио да развије способност, попут изградње хиперсоничних пројектила, барем сличних онима у Русији или Кини, упркос милијардама америчких пореских обвезника који се годишње упумпају у буџет Министарства одбране.
Уместо тога, он улива милијарде у рат у Украјини који не може да добије и преусмерава војну опрему намењену Израелу и његовим савезницима у НАТО-у.
Наши лидери су маргинализовали руску претњу најмање деценију, бирајући да се ругају руској војсци и да се супротставе Путину, остављајући отаџбину рањивом, уместо да развијају противмере у руском арсеналу.
Као резултат тога, Путин сада има стратешке способности које су смањиле простор за одлучивање америчког председника у време кризе на опасно низак ниво.
А ово је резултат онога што бих назвала професионалним немаром Пентагона и Беле куће.
-Безбедност Америке почиње избором компетентних доносилаца одлука, закључила је она у шокантној оцени ситуације између САД и Русије.
Ребека Кофлер је амерички обавештајни стручњак руског порекла. Радећи са Одбрамбеном обавештајном агенцијом (ДИА) и Националном тајном службом Централне обавештајне агенције, предводила је црвене тимове током ратних догађаја и обавештавала Пентагон, Белу кућу и НАТО о руским пословима.
Амерички војни команданти су је назвали националним богатством, а добила је Националну обавештајну професионалну награду. Сада независни консултант, Ребека је често истакнута у Фокс Њузу и у бројним другим публикацијама.
oruzjeonline.com
БОНУС ВИДЕО - ТАЈНО ОРУЖЈЕ РУСКОГ РАКЕТНОГ СИСТЕМА: ЈАРС изводи вежбе камуфлаже и контрадиверзије
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ ЕКСПЕРТ: Кина и Русија напредују у новој муницији, САД заостају
03. 07. 2024. у 19:12
АКО АМЕРИКА РАСПОРЕДИ РАКЕТЕ И РУСИЈА ЋЕ: Путин поручио Западу да ће деловати реципрочно
04. 07. 2024. у 17:35
СТИГЛА ПРВА ВЕЛИКА ПРОГНОЗА ЗА ПРОЛЕЋЕ: Европски стручњаци открили какво нас време очекује у марту, априлу и мају (МАПА)
СТРУЧЊАЦИ са сајта Severe Weather Europe објавили су прву дугорочну прогнозу за пролеће и открили какво време очекује Европу у марту, априлу и мају користећи два главна сезонска модела - ECMWF и UKMO.
20. 01. 2025. у 11:29
"НЕМА ВИШЕ МИРА" Немачки генерал дао алармантну изјаву о рату са Русијом
ВИШЕ нема мира између Русије и Немачке, рекао је генерал Бундесвера Андре Бодеман у интервјуу за БР24, преноси РИА Новости.
20. 01. 2025. у 12:50
РАДИОАКТИВНА ТАЈНА У ЛЕДУ ГРЕНЛАНДА: Мрежа тунела и нуклеарни отпад - потенцијални проблем за Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
КАКО се планета загрева, "Camp Century" - смештен на једној од најудаљенијих локација на Земљи, око 1.500 километара северно од Нука, главног града Гренланда - постао је предметом обновљеног интересовања и забринутости око тога колико ће дуго остати закопан.
19. 01. 2025. у 10:15
Коментари (0)