РУСКИ РАТНИ БРОДОВИ СТИГЛИ У ВЕНЕЦУЕЛУ: Испуниће веома битан војни задатак (ВИДЕО)

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

02. 07. 2024. у 21:12

ОДРЕД бродова Северне флоте Русије, који се састоји од фрегате и средњег морског танкера, стигао је у луку Ла Гваира у Венецуели, саопштило је руско Министарство одбране.

РУСКИ РАТНИ БРОДОВИ СТИГЛИ У ВЕНЕЦУЕЛУ: Испуниће веома битан војни задатак (ВИДЕО)

Фото: Shutterstock/Илустрација/Википедија

- Одред бродова Северне флоте, у саставу фрегате „Адмирал флоте Совјетског Савеза Горшков“ и средњег морског танкера „Академик Пашин“, упловио је у луку Ла Гваира Боливарске Републике Венецуеле. Они ће боравити тамо неколико дана, након чега ће морнари из Северног мора наставити да извршавају своје задатке у водама Атлантског океана - саопштило је министарство одбране Русије.

По његовим речима, одред бродова Северне флоте кренуо је 17. маја на још једно дуго путовање. Главни циљеви кампање су демонстрација заставе и обезбеђење поморског присуства у оперативно важним областима океанске зоне.

Фрегата „Адмирал флоте Совјетског Савеза Горшков“ је савремени вишенаменски брод-носач високопрецизног ракетног наоружања, дизајниран за решавање проблема у далеким морским и океанским зонама.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ХУТИ ОБЈАВИЛИ СНИМАК - Нови беспилотни чамац који циља брод Трансворлд Навигато

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.

12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.

12. 03. 2025. у 16:03

Коментари (0)

ТЕНИСКИ ХАОС! Афера Јаник Синер - допинг, најновије вести: Није било кршења правила тениског антидопинг програма!