ДА ЛИ ЈЕ ПРОНАЂЕН РАИСИЈЕВ ХЕЛИКОПТЕР? Медији пишу да је нађен, Црвени полумесец демантује

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

19. 05. 2024. у 20:35 >> 20:51

ИРАНСКО друштво Црвеног полумесеца демантовало је медијске извештаје о открићу хеликоптера у којем је био председник земље Ибрахим Раиси.

ДА ЛИ ЈЕ ПРОНАЂЕН РАИСИЈЕВ ХЕЛИКОПТЕР? Медији пишу да је нађен, Црвени полумесец демантује

Foto Tanjug/AP


Раније у недељу, Пресс ТВ је известила да су спасилачке екипе пронашле летелицу.

Ирански министар енергетике је такође демантовао вест да је пронађен хеликоптер са председником Раисијем.

Према његовим речима, спасилачки радови се настављају, а они су успели да се приближе на 2 км од места несреће.

За инцидент се сазнало у недељу поподне. Према прелиминарним подацима, хеликоптер са Раисијем у авиону извршио је тешко, принудно, слетање у близини града Џулфа у иранској провинцији Источни Азербејџан.

Како је пренео Тасним, у колони председника била су три хеликоптера. У несрећи су били и шеф републичког Министарства спољних послова Хосеин Амир Абдолајан и гувернер Источног Азербејџана Малик Рахмати.

На лице места упућена је војска, полиција и чланови иранског друштва Црвеног полумесеца, али је операција спасавања озбиљно компликована временским условима и тереном.

(риа.ру)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.

12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.

12. 03. 2025. у 16:03

Коментари (0)

Историјски рекорд сирове кафе на светској берзи: Зашто кафа никад није била скупља и да ли је имамо довољно?