ЛАВРОВ ОТКРИО НЕПОЗНАТЕ ДЕТАЉЕ РАЗГОВОРА ПУТИНА И СИЈА: Тиче се глобалне безбедности, кинески лидер покренуо иницијативу
ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и Кине Владимир Путин и Си Ђинпинг током преговора разговарали су о иницијативи Пекинга по питању глобалне безбедности, изјавио је министар иностраних послова Русије Сергеј Лавров на 32. скупштини Савета за спољну и одбрамбену политику.
Фото: Танјуг/АП пхото
- Иницијатива председникја Си Ђинпинга о глобалној безбедности била је тема преговора наше посете Кини, како током сусрета у ширем саставу руско-кинеске делегације, тако и приликом састанка руског и кинеског лидера један на један. Видимо много разлога да се та иницијатива на практичном нивоу промовише са циљем осигурања глобалне безбедности почев од формирања основе евроазијске безбедности без икаквог евроатлантског напада - рекао је Лавров.
Он је оценио да Русија и даље остаје отворена за дијалог са Западом, између осталог и по питању безбедности и стратешке стабилности.
- Међутим, пре свега потребно је да тај дијалог не буде вођен са позиције силе, са позиције сопствене искључивости, већ на равноправном нивоу уз поштовање интереса свих страна - нагласио је руски шеф дипломатије.
Други важан моменат за Русију је, како је рекао Лавров, тај да дијалог треба да се води узимајући у обзир целокупан спектар проблема који постоје у данашњем свету по питању стратешке стабилности и војно-политичких питања.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: СЛОВАЧКИ ПРЕМИЈЕР ПРЕДВИЂА СОПСТВЕНИ АТЕНТАТ - Ова фрустрација ће довести до убиства
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПУТИН ИДЕ У КИНУ: Руски председник са Си Ђинпингом у првој посети након инаугурације
14. 05. 2024. у 09:25
ЏОНСОН ПОРУЧИО АМЕРИКАНЦИМА: Си Ђинпинг, Владимир Путин и Иран су осовина зла
18. 04. 2024. у 17:03
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)