ИЗРАЕЛ ТО НЕ МОЖЕ ДА ПРИХВАТИ: Нетанијаху каже да неће пристати на повлачење војске из Појаса Газе

Татјана Његомир

05. 05. 2024. у 13:46

ПРЕМИЈЕР Израела Бењамин Нетанијаху изјавио је данас да, услед гласина која су се појавиле током викенда о међународном притиску на Израел да пристане на прекид ватре и оконча рат у Гази у оквиру договора о таоцима, Израел неће пристати на крај ратне кампање и повлачење израелске војске из Појаса.

ИЗРАЕЛ ТО НЕ МОЖЕ ДА ПРИХВАТИ: Нетанијаху каже да неће пристати на повлачење војске из Појаса Газе

Foto: Tanjug/AP

- Израел не може да прихвати ово. Нисмо спремни да прихватимо ситуацију у којој јединице Хамаса излећу из својих бункера, преузимају поново контролу над Газом, обнављају војну инфраструктуру и обнављају претњу грађанима Израела у оближњим заједницама (поред Газе), у градовима на југу Израела, али и свим деловима наше земље, рекао је Нетанијаху у видео обраћању, а преноси Тајмс оф Израел.

Он је нагласио да "Израел неће пристати на Хамасове захтеве, који значе предају".

- Наставићемо да се боримо док сви наши циљеви не буду остварени", рекао је Нетанијаху.
Премијер Израела истиче да би прихватање Хамасових захтева омогућило Хамасу да изведе, како је навео, "још један масакр у будућности".

Он је додао да је Израел и даље отворен за договор, али да Хамас "остаје утврђен на својим позицијама" током преговора.

Високи званичници САД, Катара, Хамаса и домаћина Египта разговарају у Каиру о примирју у Појасу Газе.

Нетанијаху је одлучио да за сада не шаље делегацију у Каиро.
 

БОНУС ВИДЕО: Породице страдалих у Малом Орашју и Дубони на месту масовног убиства

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ УШАО У ИСТОРИЈУ ДЕНВЕРА: Оно што Србин ради, многи о томе маштају (ФОТО)