НЕМА ПРЕДУСЛОВА ЗА ПРЕГОВОРЕ: Песков открио ко "кочи" разговоре о миру
НЕМА никаквих предуслова за преговоре са Кијевом због њиховог става о томе и зато се специјална војна операција наставља, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Профимедиа
- За сада у овом тренутку нема никаквих предуслова за преговоре, јер свима је добро позната позиција Украјини о неприхватању било каквих преговора. Зато се специјална војна операција наставља - рекао је Песков новинарима.
Портпарол Кремља је рекао и да је притисак Лондона био главни разлог због којег Кијев 2022. године није потписао споразум са Москвом на преговорима у Истанбулу.
- Знате да је документ био практично парафиран и свима је било познато на основу онога што су говорили учесници тих преговора са украјинске стране шта је тачно разлог због којег су Украјинци одбили да наставе преговоре и да заврше рад на документу. То је био директан притисак Лондона. О томе је говорио Давид Арахамија, све остало су спекулације. Предлажем да се усредсредимо на првобитне изворе - рекао је он.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ ЛОВАЦ - Погледајте снимак борбеног задатка ловца Су-34
(Спутњик)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)