ПОКУШАЈ ПРЕКИДА ВАТРЕ: Делегација Хамаса сутра на преговорима у Каиру
ХАМАС одбија да "одустане" од својих захтева за потпуним прекидом ватре, али је пристао да пошаље делегацију на обновљене разговоре у Каиру, у недељу, 7. априла.

Фото Танјуг/АП
Очекује се да ће разговорима у недељу присуствовати директор ЦИА Бил Бернс, заједно са министром спољних послова Катара шеиком Мухамедом бин Абдулрахманом Ал Танијем и израелском делегацијом, известио је египатски лист Ал Кахера.
Хамас потврђује своју приврженост ставу који је изнео 14. марта и ми нећемо одустати од те позиције“, наводи се у саопштењу те палестинске паравојне формације, позивајући се на своје захтеве који укључују потпуни прекид ватре у Гази и повлачење израелских трупа из енклаве.
Захтев укључује и повратак расељених и 'озбиљан' споразум о размени палестинских затвореника за израелске таоце који се држе у Гази, наводи се у саопштењу.
Делегацију Хамаса предводиће заменик шефа те паравојне формације у Гази, Калил Ал Хаја.
Препоручујемо

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!
РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.
12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре
ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.
12. 03. 2025. у 16:03

ТРАМПОВ УНУК ИМА СРПСКО ИМЕ: Носили га наши славни витезови и владари - има јаку симболику у породици председника САД
ДОНАЛД Трамп Млађи, син америчког председника, посетио је Београд ради састанка са председником Србије Александром Вучићем.
12. 03. 2025. у 10:36 >> 10:37
Коментари (0)