ПРЕМИНУО ДЕ ГОЛОВ СИН: Национални испраћај Филипа де Гола

У Паризу је у 103. години преминуо адмирал Филип де Гол, последњи од троје деце чувеног француског генерала Шарла де Гола и његове супруге Ивон.

ПРЕМИНУО ДЕ ГОЛОВ СИН: Национални испраћај Филипа де Гола

Фото: Скриншот Јутјуб

Преминуо је у Војно-меморијалном центру Инвалиди, где је боравио последње две године.

Филип де Гол је рођен 28. децембра 1921. године у Паризу, а у француским ослободилачким снагама ангажовао се још 1940. године. Учествовао је са чувеном дивизијом "Леклер" у ослобађању 1944.

Војну каријеру завршио је 1982. године као адмирал, да би затим, од 1986. до 2004. године био сенатор из редова странке класичне деснице.

Почаст преминулом адмиралу одао је француски председник Емануел Макрон, а уједно је најављено и да ће Филипу де Голу следеће недеље бити одржан национални испраћај у Инвалидима.

БОНУС ВИДЕО - ДР Новости: Када треба почети са анти-аге рутином

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТИГАО СИН: Дадо Полумента постао отац по трећи пут - дали му име моћног значења