ВЕЛИКА ЕВАКУАЦИЈА ЦИВИЛА У ВЕЛИКОЈ БРИТАНИЈИ: Више од 10.000 људи морало да напусти град због бомбе тешке пола тоне

ВИШЕ од 10.000 људи евакуисано је из станова, кућа и с радних места због уклањања бомбе из Другог светског рата у енглеском Плимуту.

ВЕЛИКА ЕВАКУАЦИЈА ЦИВИЛА У ВЕЛИКОЈ БРИТАНИЈИ: Више од 10.000 људи морало да напусти град због бомбе тешке пола тоне

Фото: АП

Полиција је очистила паркове, трајекти су престали да саобраћају, возови су заустављени, школе затворене и дошло је до, како сликовито описује Гардијан, колективног задржавања даха док је војни конвој врло споро превозио бомбу од 500 кг кроз степенасте улице које се спуштају до реке Тамар, преноси Index.

Одлука о премештању бомбе саопштена је свима у том подручју путем њихових мобилних телефона помоћу владиног система хитног узбуњивања, за који се верује да је први пут коришћен за стварну хитну ситуацију.

Људи су излазили из својих кућа и улазили у аутомобиле. Радници бродоградилишта спаковали су се и отишли.

- Осећај је помало попут оних евакуација које видите у филму катастрофе - рекао је Стив Џоунс, излазећи из продавнице у којој је радио.

Министарство одбране саопштило је да је то била једна од највећих евакуација цивила у Уједињеном Краљевству од краја Другог светског рата.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...