ФИНАЛЕ АМЕРИЧКОГ ТРИЛЕРА: Зеленски води Украјину ка страшном крају

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски води своју земљу ка страшном крају, изјавила је портпарол Министарства спољних послова Русије Марија Захарова и упоредила га са класичним нарко-босом из америчких филмова који неселективно убија сопствени народ.

ФИНАЛЕ АМЕРИЧКОГ ТРИЛЕРА: Зеленски води Украјину ка страшном крају

Фото: Профимедиа

- Какав ужасан, али тако логичан крај овог америчког трилера под називом ‘Пројекат Украјина’. Класични амерички филмови о нарко-босовима завршавали су се сликама брда кокаина и хаотичне пуцњаве, у којој су њихови људи гинули у крвавом масакру. Зеленски игра ову улогу одлично, као да одрађује статуу Оскара коју му је поклонио Шон Пен (амерички глумац и редитељ) - написала је Захарова на свом Телеграму.

Оружане снаге Украјине обориле су у среду изнад територије Белгородске области руски војно-транспортни авион Ил-76 који је превозио украјинске заробљенике на размену. У авиону су се налазиле 74 особе, од којих 65 украјинских војника и сви су погинули.

Министарство одбране Русије назвало је овај инцидент терористичким нападом и нагласило да је Кијев знао за транспорт заробљеника за размену, која је требало да се обави на контролном пункту Колотиловка, и напао је авион како би оптужио Москву за убијање украјинских војника.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

Комфор по мери клијената: Нова линија пакета АЛТА банке