ЗАХАРОВА УПОЗОРАВА: "Комплетан систем је у дубокој кризи, Вашингтону следе бројни проблеми..."

ВАШИНГТОН ће бити суочен са бројним унутрашњим проблемима без обзира на резултат председничких избора, рекла је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

ЗАХАРОВА УПОЗОРАВА: Комплетан систем је у дубокој кризи, Вашингтону следе бројни проблеми...

Фото: ЕПА

- Комплетан амерички систем, не само интерни политички, већ и економски, спољнополитички и на међународној сцени, у дубокој је кризи - навела је Захарова у интервјуу за телевизију "Русија-24".

Она је упитала о каквим се очекивањима може говорити када ће Американци морати да се суоче са низом унутрашњих проблема, али и дуж спољног периметра, који није повезан са кризом америчког система?

- Стога, према мом мишљењу, пустимо их да се брину о себи - истакла је Захарова.

- Председнички избори у САД биће одржани у новембру следеће године. Председник САД Џозеф Бајден саопштио је 25. априла да ће се кандидовати, док је бивши амерички председник Доналд Трамп своју кандидатуру најавио још у новембру прошле године, подсећа ТАСС.

Кандидатуру Трампа забраниле су америчке државе Мејн и Колорадо, где неће бити могуће да се гласа за бившег председника САД.

(Срна)

БОНУС ВИДЕО: ЕМОТИВАН СУСРЕТ НАКОН ЗАРОБЉЕНИШТВА: Израелску децу коју је ослободио Хамас дочекао њихов пас

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ДВА ПУТА СУ СЕ БОРИЛИ ЗА МОЈ ЖИВОТ, МОГЛО ЈЕ ФАТАЛНО ДА СЕ ЗАВРШИ Леа Киш о најтежем животном периоду - Знала сам да нешто није у реду