У ЗАТВОРУ И ТРУДНИЦЕ: Нови пакет мера у Италији предвиђа ефикасније и строже казне за починиоце кривичних дела
ПО кратком поступку принудно исељавање илегално усељених у туђе станове, затворске казне и за труднице и мајке са децом млађом од годину дана, строже казне за затворенике који организују побуне, бржа депортација имиграта без основа за азил, драстичне казне због напада на полицију, или лекаре хитне помоћи - само су неки од прекршаја који у Италији по новом закону потпадају под категорију кривичног, или тешког кривичног дела.
Нове мере ургентно је усвојила италијанска Влада јер се укоренио криминал, а све због малих казни и споре примене мера према починиоцима превара или насиља.
Најбројнији су били преваранти старих. Закључно са 31. августом ове године било је 21.924 случаја преваре, што представља увећање за око 30 процената у односу на 2022. годину.
Власник некретнине више није могао да уђе у посед своје имовине, а избацивања уљеза су трајала месецима, чак и годину дана, у случајевима када би се у стану нашла мала деца или трудне жене. Сада нова законска процедура подразумева моментално избацивање илегално усељених и враћање стана власницима који су чак остајали и на улици. Казне за такве починиоце сада су од две до седам година затвора.
Нова одредба односи се и на жене које су трудне, сада и оне могу да издржавају законску казну. Исто важи и за мајке деце млађе од годину дана, јер има много случајева да су жене у континуитету трудне, па избегавају затвор. Од сада ће издржавати казну у специјалним институтима, или установама под контролом, где могу ако желе и да брину о деци.
Ко прети полицији, или службенику задуженом за безбедност, или здравственим радницима, што се све чешће догађа у оделењима хитне помоћи, као и лекарима и медицинским сестрама у болницама, или дословно насрће на њих, а ако уследи и повреда, казне су увећане за једну трећину. Тако казне за лакшу повреду полицијског службеника износе од четири до 10 година, за тешке повреде или инвалидитет између осам и 16 година. Казне су идентичне и за нападе над здравственим радницима.
Ко исцрта графите на полицијској станици, или оштети зид зграде, као и за тзв. еко-активисте, казне су од шест месеци до годину дана затвора и новчана казна од 1.000 до 3.000 евра. У случају да је починилац повратник, казна је од шест месеци до три године затвора и новчана од 12.000 евра. За организовање побуне у затвору казне су од две до осам година, ко учествује у побунама - од једне до пет година, ако се догодио и чин насиља.
Идентичне су казне и за мигранте који организују побуну у центрима где чекају дозволу за азил. или избацивање из земље. Мигрантима који су у прошлости добили италијанско држављанство, а у међувремену починили кривично дело, одузима се држвљанство и избацују се из земље.
Дефинише се посебан закон, далеко строжи, за оне који манифестацијама окупирају ауто-путеве или улице, као и за тзв. еко-активисте који праве проблеме грађанима и блокирају саобраћај. Радикални исламисти који преко интернета обучавају људе како да направе бомбе, биће осуђени на од две до шест година затвора.
"СРАМ ТЕ БИЛО, ОАФЕ ШИЦЕ" Маск жестоко одговорио Шолцу због онога што је рекао у Давосу
АМЕРИЧКИ милијардер Илон Маск поручио је немачком канцелару Олафу Шолцу да треба да га буде срамота назвавши га "Оафом Шицом".
22. 01. 2025. у 08:22
"НЕМА ВИШЕ МИРА" Немачки генерал дао алармантну изјаву о рату са Русијом
ВИШЕ нема мира између Русије и Немачке, рекао је генерал Бундесвера Андре Бодеман у интервјуу за БР24, преноси РИА Новости.
20. 01. 2025. у 12:50
КО ЋЕ ЗАМЕНИТИ ЖИКУ ЈАКШИЋА? "Ја најбоље знам шта желим од тога"
"СИГУРАН сам да нико не може да задовољи моје захтеве и визију како ја то замишљам."
21. 01. 2025. у 19:19
Коментари (0)